X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gala plebiscytu Trójki "Srebrne Usta 2018 plus"! Muzycznym gościem gali Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:00
Już po raz 23. Program 3 Polskiego Radia zaprosił słuchaczy do wybrania najbardziej zaskakującej, zabawnej lub wręcz absurdalnej wypowiedzi osoby z polskiej sceny politycznej. Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd "plus" w nazwie. 
Srebrne Usta
Srebrne UstaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Radiowa Trójka codziennie, od 21 marca do 9 kwietnia, prezentowała najgłośniejsze, najzabawniejsze, najbardziej kontrowersyjne, ale zawsze głośno komentowane wypowiedzi. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2018 plus" rywalizowało dziesięcioro kandydatów: Robert BiedrońTadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek KuchcińskiRyszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus. Słuchacze mogli głosować na wybrane wystąpienie do 14 kwietnia – za pomocą SMS-a

Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2018 plus" odbędzie się w środę 24 kwietnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i będzie transmitowana na antenie Programu 3. Galę poprowadzą Beata Michniewicz i Marcin Łukawski, a w programie wieczoru zaplanowany został występ Jana Młynarskiego & Warszawskiego Combo Tanecznego.

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią plebiscytu jest przysłowie: Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek SawickiMarek Suski, Donald Tusk, Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się słynna wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar.

Więcej: srebrneusta.polskieradio.pl.