Odwiedzamy Madryt w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 18:20
Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Hiszpanii. Jego relacji można było słuchać w Trójce w poniedziałek 29 kwietnia.
Audio
  • Nowa politycznej rzeczywistość Hiszpanii i wyludniająca się prowincja (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Powyborczy przegląd madryckiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Rayo Vallecano, czyli klub - esencja futbolu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak się żyje Polakowi w Madrycie? (Do południa/Trójka)
  • Hiszpański krajobraz powyborczy (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Jaka przyszłość czeka corridę? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Panorama Madrytu
Panorama MadrytuFoto: shutterstock

W niedzielę Hiszpanie wybrali nowy parlament. Ale w naszej relacji będzie nie tylko o politycznych pojedynkach, bo także w niedzielę odbyły się derby: pojedynek Realu Madryt z Rayo Vallecano. Dzień po tym wydarzeniu porozmawiamy również z torreadorem i sprawdzimy, dlaczego hiszpańska prowincja gwałtownie się wyludnia – zapowiadał Marcin Pośpiech.

Fot. Marcin Pośpiech Fot. Marcin Pośpiech

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedza Program 3 Polskiego Radia, jest Madryt.

Relacji Marcina Pośpiecha można było słuchać w poniedziałek 29 kwietnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa".

Fot. Marcin Pośpiech Fot. Marcin Pośpiech

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułBudapeszt.

Czytaj także

"Trójka - jesteśmy połączeni". Odkrywamy sekrety Wenecji!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 13:20
Ile kosztuje strój karnawałowy? Po co powstały maski? Kim jest latający nad Wenecją anioł? To włoskie miasto dziś nie ma dla nas tajemnic, a wszystko to za sprawą specjalnego wysłannika Trójki Marcina Pośpiecha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Istria - region dla wielbicieli kultury, natury i przysmaków

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 18:00
W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" zapraszamy do regionu, który słynie ze słońca i doskonałej kuchni. – To jedno z tych miejsc, w których od nadmiaru piękna może rozboleć głowa – mówi Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:30
Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Szwajcarii. Jego relacji było można wysłuchać w Trójce w środę 19 grudnia.
rozwiń zwiń