Lady Pank, Kortez, Podsiadło i inne utwory z Listy Przebojów Programu III w nowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 21:00
Wydarzenia z okazji 15-lecia obecności Polski w Unii przygotowało Narodowe Centrum Kultury, a patronat nad nimi objęło Polskie Radio, które obszernie relacjonowało koncert na swoich antenach.
Audio
Chórem za Europą
"Chórem za Europą" Foto: NCK

W sobotę 4 maja o godz. 20.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczął się koncert "Chórem za Europą", w trakcie którego wybrzmiały najpopularniejsze utwory z Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2004-2019.

Zaskakujące aranżacje przygotowała Orkiestra Grzegorza Urbana, a wystąpiły chóry: Sound'n'Grace, TGD, Chór Agaty Steczkowskiej, Gospel Rain, Kameralny Chór UAM w Poznaniu. W programie zaprezentowano m.in. przeboje: "Stacja Warszawa" Lady Pank, "Wszystko ma swój czas" Perfectu, "Trójkąty i kwadraty" Dawida Podsiadły, "Dobry moment" Korteza czy "Maszynka do świerkania" z repertuaru Czesław Śpiewa

Koncert poprowadzili Hirek Wrona i Marek Niedźwiecki z radiowej Trójki. Fragmenty wydarzenia transmitowaliśmy na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Audycję poprowadził Tomasz Żąda. Na miejscu był Mariusz Cieślik, który spotkał się z wyjątkowymi gośćmi i relacjonował wszystko to, co działo się na scenie. 

– Taką petardą muzyczną, którą przygotowaliśmy jest "Kurier" Krzysztofa Zalewskiego. To jeden z lepszych utworów, jakie ostatnio słyszałem. Wykonujemy go z niesamowitą mocą – mówił przed występem Grzegorz Urban, który odpowiadał za stronę muzyczną całego wydarzenia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której usłyszeć można utwory znane z "Listy przebojów Trójki" w zupełnie nowych i nietypowych aranżacjach.  

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzą: 
Tomasz ŻądaMariusz Cieślik
Data emisji: 4.05.2019
Godzina emisji: 19.10

asz/kw