Odwiedzamy Split w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 17:20
Ernest Zozuń z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do jednego z większych miast w Chorwacji. Jego relacji można słuchać w Trójce we wtorek 7 maja.
Audio
  • Historia Splitu (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Parada Alka w Splicie (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Pirackie śpiewy inspiracją do stworzenia festiwalu? (Do południa/Trójka)
  • Patroni Splitu i uroki okolic miasta (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Ernest Zozuń tropi w Splicie "Grę o tron" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Split
SplitFoto: Shutterstock.com/xbrchx

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, był Split.

Relacji Ernesta Zozunia prosto ze Splitu można było słuchać we wtorek 7 majaporannym i w popołudniowym  wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa"

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułBudapeszt.

Czytaj także

"Trójka - jesteśmy połączeni". Odkrywamy sekrety Wenecji!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 13:20
Ile kosztuje strój karnawałowy? Po co powstały maski? Kim jest latający nad Wenecją anioł? To włoskie miasto dziś nie ma dla nas tajemnic, a wszystko to za sprawą specjalnego wysłannika Trójki Marcina Pośpiecha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Istria - region dla wielbicieli kultury, natury i przysmaków

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 18:00
W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" zapraszamy do regionu, który słynie ze słońca i doskonałej kuchni. – To jedno z tych miejsc, w których od nadmiaru piękna może rozboleć głowa – mówi Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Trójka z wizytą w Genewie!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:30
Marcin Pośpiech z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Szwajcarii. Jego relacji było można wysłuchać w Trójce w środę 19 grudnia.
rozwiń zwiń