X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"O miłości w czasach powstania", czyli Michał Kowalonek ze swoją solową płytą na koncercie w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 09:00
– To zbiór specjalnie skomponowanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z czasów Powstania Wielkopolskiego – mówi Michał Kowalonek o swoim autorskim debiucie "O miłości w czasach powstania", który ukazał się w piątek 24 maja.
Michał Kowalonek
Michał KowalonekFoto: mat. prasowe

Michał Kowalonek "O miłości w czasach powstania" Michał Kowalonek "O miłości w czasach powstania"

Piosenki z tego albumu usłyszeli – po raz pierwszy w wersji koncertowej – widzowie w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz słuchacze Trójki już dwa dni po premierze – w niedzielę 26 maja.

Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia album "O miłości w czasach powstania" to długo oczekiwane, pierwsze solowe wydawnictwo Michała Kowalonka, lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz. Premierowy materiał to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała – z jednej strony spełnia on oczekiwania fanów Snowman, stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie; z drugiej – za sprawą piosenkowej formy, zgrabnie łączącej pop z alternatywą – trafi też do słuchaczy Myslovitz.

– To zbiór specjalnie skomponowanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z czasów Powstania Wielkopolskiego – mówi Michał Kowalonek. – Dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To, co działo się wtedy, mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi czy wspólnoty. Ten album jest dla mnie sentymentalną i melancholijną podróżą. Towarzyszą mi w niej bohaterowie moich piosenek, z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam tymi utworami, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu, jako sztandar miłości, śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec, to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz powracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może jednak wreszcie nadszedł czas i –  jak mawiał Paderewski – "… zjednoczmy serca na tej ziemi” – dodaje artysta.

Płytę promuje singiel "List od syna".

W trakcie koncertu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Michał Kowalonek wystąpi z projektem Kołorking Muzyczny w składzie: Martyna Gibes, Michał Giżycki, Piotr Reszelski, Kacper Sikora, Malwina Paszek, Anna Szmatoła, Maja Wąż i Hubert Karmiński. Zagrają i zaśpiewają również – obecni na płycie – goście specjalni: Bogna Jurewicz, Daga Gregorowicz i Wojtek Grabek.

Zobacz więcej na temat: Trójka