X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To, co najpiękniejsze… – Wiosna". Wyśmienite występy Paris Combo i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 21:20
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zakończył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Na scenie wystąpiła francuska grupa Paris Combo oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
Audio
  • "To, co najpiękniejsze… – Wiosna": Paris Combo (Trójka)
  • "To, co najpiękniejsze… – Wiosna": Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie (Trójka)

Gwiazdą pierwszej części wieczoru – zatytułowanego "Piosenki spod wieży Eiffla" była grupa Paris Combo, która w swej twórczości łączy tradycję klasycznej francuskiej piosenki ze swingiem, jazzem, latino oraz brzmieniami lounge music i downtempo. Ta stylistyczna mieszanka sprawia, że Francuzi porównywani są z takimi wykonawcami jak Pink Martini czy Gotan Project.

Zespół powstał w 1995 roku w Paryżu – dzięki wokalistce Bénédicte Grimault występującej pod pseudonimem Belle du Berry. Dziś, kiedy grupa ma na koncie sześć studyjnych albumów i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, Paris Combo tworzą ponadto: Potzi (gitara), Francois Jeannin (perkusja, wokal), David Lewis (trąbka, fortepian) i Benoît Dunoyer de Segonzac (kontrabas). Okazjonalnie z zespołem występuje Rémy Kaprielan (instrumenty perkusyjne, saksofon). Tak będzie również w najbliższą środę w Warszawie. 

Drugą część wiosennego koncertu stanowiły Suity 1 i 2 z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, która tego dnia wróciła do swojej historycznej nazwy.

Całe wydarzenie transmitowane było w radiowej Trójce w środę 29 maja (godz. 19.05-21.00). Natomiast dzień później, w czwartek 30 maja, w Dwójce retransmitowana będzie druga część muzycznego wieczoru (po godz. 13.00), a jego obszerne fragmenty pojawią się w radiowej Jedynce – również w czwartek 30 maja po godz. 20.00.

W całości wydarzenie dostępne było w streamingu w internecie, a jego druga część w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych.