X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy laureatów festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2019". Nagroda za reżyserię słuchowiska Trójki "Mojżesz – REMIX" dla Tomasza Mana

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 10:50
W poniedziałkowy wieczór 27 maja poznaliśmy najlepsze słuchowiska radiowe i spektakle telewizyjne, które zgłoszone zostały do 19. Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.
Tomasz Man
Tomasz ManFoto: Wojciech Kusiński

Grand Prix Prezesa Zarządu Polskiego Radia otrzymali twórcy słuchowiska "Wielka improwizacja" wyemitowanego przez radiową Dwójkę, a zwycięskim spektaklem Teatru Telewizji Polskiej okazało się "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Konkursowe prezentacje odbywały się od 24 maja w Sopocie oraz Gdyni i Gdańsku. W trakcie otwarcia Festiwalu Prezes Polskiego Radia podkreślał, że "Dwa Teatry" są wielkim świętem radiowego i telewizyjnego teatru, który: Uruchamia w nas to, co jest w nas najważniejsze, czyli wyobraźnię – mówił Andrzej Rogoyski.

Po przesłuchaniu 34 słuchowisk konkursowych Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Igor Gorzkowski, Cezary Harasimowicz (przewodniczący), Jacek Kopciński i Maciej Małecki przyznało GRAND PRIX Prezesa Zarządu Polskiego Radia twórcom słuchowiska "Wielka improwizacja". Nagrodzeni zostali: Wojciech Tomczyk (tekst), Janusz Zaorski (reżyseria), Andrzej Brzoska (realizacja akustyczna), Piotr Fronczewski, Jerzy Radziwiłowicz i Andrzej Mastalerz (role aktorskie).

Akcja "Wielkiej improwizacji" rozgrywa się na stadionie piłkarskim. W czasie meczu warszawskiej Legii z Cracovią, który odbył się 3 maja 1967 roku, Kazimierz Dejmek (w tej roli Piotr Fronczewski) próbuje namówić 44-letniego wówczas Gustawa Holoubka (Jerzy Radziwiłowicz), by przyjął rolę Gustawa-Konrada w planowanym przez niego na deskach Teatru Narodowego przedstawieniu "Dziadów". Holoubek opiera się propozycji, wynajdując liczne powody, dla których nie może i nie powinien zagrać tej roli. Dopiero prowokacja dyrektora Dejmka doprowadza Gustawa do niecodziennego zachowania.

Ponadto Jury przyznało m.in.:

  • Nagrodę za reżyserię słuchowiska "Mojżesz – REMIX" dla Tomasza Mana (Program 3 Polskiego Radia);
  • Nagrodę za scenariusz oryginalny słuchowiska "Żaba" w reżyserii Waldemara Modestowicza dla Marty Rebzdy (Teatr Polskiego Radia);
  • Nagrodę za muzykę lub opracowanie muzyczne: Aleksander Dębicz – "Anna Karenina" (Teatr Polskiego Radia);
  • Nagrodę za aktorską rolę kobiecą: Wiktoria Gorodeckaja – Anna w "Annie Kareninie" (Teatr Polskiego Radia);
  • Nagrodę za aktorską rolę męską: Andrzej Chyra ("Mojżesz – REMIX"; Program 3 Polskiego Radia) oraz Ryszard Doliński ("Życie na zderzaku"; Radio Białystok);
  • Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego: "Szczegółowa teoria życia i umierania" z tekstem i w reżyserii Michała Zdunika (Program 1 Polskiego Radia).

W konkursie spektakli Teatru Telewizji Polskiej GRAND PRIX trafiło do twórców "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Ponadto Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia zostali uhonorowani Halina Łabonarska i Jan Englert.

Emisja nagrodzonego słuchowiska dziś o godz. 21.00 w radiowej Jedynce.

Szczegółowe wyniki konkursu na stronie: dwateatry.polskieradio.pl i facebook.com/DwaTeatrySopot/.

Zobacz więcej na temat: Trójka