Lato z Radiem Festiwal 2019 – kto i gdzie wystąpi?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:30
Wszystko zacznie się już w najbliższy piątek w Zakopanem. Potem będzie Puck, Stalowa Wola i wielki finał w Krakowie. To będą muzyczne wakacje, jakich jeszcze w Polsce nie było: jeden festiwal, a wykonawcy od muzyki klasycznej, przez jazz, rock, folk i najwyższej próby pop.
Plakat promocyjny wydarzenia Lato z Radiem Festiwal 2019
Plakat promocyjny wydarzenia "Lato z Radiem Festiwal 2019Foto: Polskie Radio

Zobaczymy m.in. Kayah, Włodka Pawlika, Korteza, Chopin University Big Band, Sławka Uniatowskiego, NosowskąOrkiestrę Polskiego Radia oraz Muńka z nowym zespołem. Będzie też PerfectVoo Voo i Daria Zawiałow. Na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny. – Każdy, kto kocha muzykę, pokocha tegoroczny Festiwal Lata z Radiem – obiecuje Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki. – "Lato z Radiem Festiwal" 2019 to koncertowe premiery, niecodzienne artystyczne spotkania, niespodzianki, ale też mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń – zapowiada autor tracklisty tegorocznej festiwalowej płyty, którą przedpremierowo zdobyć będzie można w Zakopanem, mieście, gdzie tego lata wszystko się zaczyna.

28 czerwca w Zakopanem usłyszymy Włodka Pawlika i jego trio na jazzowo-brawurowo grające Moniuszkę, zawsze zaskakującą repertuarem, temperamentem i luzem Kapelę ze Wsi Warszawa, a także Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego, które ukołysze, a zaraz porwie do tańca, przenosząc słuchaczy do… czarującej i charakternej, przedwojennej Warszawy. W festiwalową sobotę 29 czerwca publiczność czeka zmiana rytmów: wystąpi Hanka Rybka – jazzowa wokalistka zakochana w swoim Podhalu i jego muzycznych tradycjach, zaraz potem Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski, który z Big Bandem zaczynał swoją karierę oraz Krzysztof Zalewski, którego po "Początku" nie sposób nie chcieć usłyszeć na żywo. Zakopiańską noc zakończy Kayah.

W lipcu Lato z Radiem Festiwal zawita do Pucka. W piątek 19 lipca i sobotę 20 lipca także mieszkańcy północnej Polski oraz wypoczywający tam turyści będą mieli okazję usłyszeć i spotkać Warszawskie Combo Taneczne, Kapelę ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band, Sławka Uniatowskiego oraz Muńka z nowym zespołem i nowym repertuarem. Dla autora już "Poli" będzie to pierwszy przystanek na Festiwalu Lata z Radiem – kolejne to Stalowa Wola i finałowy Kraków. Zanim jednak Kraków, w Pucku na fanów czeka muzyczna niespodzianka, która ujawniona zostanie niemal w ostatniej chwili.

W dniach 9 i 10 sierpnia do Stalowej Woli ściągną rzesze słuchaczy Polskiego Radia oraz wielbicieli Korteza, Perfectu i Muńka. Zagrają również Kapela ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band i Sławek Uniatowski. Wszyscy – zarówno artyści oraz prowadzący, jak i publiczność – liczą na spotkania przed i po koncertach.

Królewska muzyczna uczta czeka festiwalową publiczność w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie. To będzie wielki, dwudniowy finał wakacji. Przez ten czas odbędzie się osiemnaście koncertów, w tym wykonawców takich jak Smolik/Kev Fox, The DumplingsBarbara Wrońska i Przyjaciele, Król, Przybysz-Przybysz, Muniek z zespołem, Mazolewski/Porter, Fisz Emade Tworzywo, Nosowska, Voo Voo, a także Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chopin University Big Band, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, SkubasJulia Pietrucha oraz Daria Zawiałow.

– Dlaczego to robimy? Zeszłoroczny sukces Festiwalowej Gdyni, gdzie przyjechało ponad 100 tys. ludzi, sprawił, że nabraliśmy apetytu na więcej – mówi prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. – Skoro słuchacze Polskiego Radia tak kochają muzykę i to tę ambitną, dlaczego mielibyśmy ograniczać się do jednego miasta i jednego terminu? Nasz festiwal będzie cieszył publiczność i słuchaczy przez całe wakacje.

Większość wydarzeń festiwalowych można będzie śledzić na bieżąco dzięki streamingom na portalu Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych. Koncerty transmitowane będą na antenach Polskiego Radia, a ponadto z każdego z festiwalowych miast nadawane będą znane i cenione audycje z udziałem publiczności (m.in. Zapraszamy do Trójki, Markomania, Muzyczna JedynkaDwójka na miejscu i PlanAir Czwórki). W strefach festiwalowych Muzycznej, Familijnej i Relaksu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – odbędą się spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, warsztaty radiowe oraz odrobina ruchu z prowadzącymi "Gimnastykę poranną" w radiowej Jedynce czy ekipą kultowej audycji "Lato z Radiem", na której wychowały się pokolenia Polaków.

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2019 Trójka

Czytaj także

Festiwalowo

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:00
Sztuka to sztuka – teraz go zarymuję – Survival – Big Book Festival – Halfway – Pokój z widokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem Festiwal 2019" - znamy szczegóły największego wydarzenia muzycznego Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 23:59
Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Kayah, Kortez, Krzysztof Zalewski, Mazolewski/Porter, Mela Koteluk, Muniek Staszczyk, Nosowska, Perfect, Smolik/Kev Fox, Warszawskie Combo Taneczne, Włodek Pawlik Trio i inni. 26 wykonawców, 4 miasta, festiwalowe premiery, dwudniowe koncerty, spotkania z artystami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia oraz studia plenerowe, audycje na żywo i strefy festiwalowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 na antenie radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:41
Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas muzycznych festiwali. W najbliższych dniach Trójka zajrzy na Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd już po raz kolejny – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej popularnej imprezy poświęconej głównie ambitnej muzyce elektronicznej. W antenowych planach radiowej Trójki z FNMK znalazły się m.in. transmisja koncertu Rhye.
rozwiń zwiń