Lekko, z humorem i bardzo muzycznie, czyli startuje letnia ramówka radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:30
Latem Program 3 Polskiego Radia zmienia ramówkę na nieco lżejszą, pełną humoru i podróżniczych ciekawostek.
Studio Trójki
Studio TrójkiFoto: M. Sas/PR

Od 1 lipca na antenie Trójki pojawią się nowe audycje i cykle, w tym m.in. "Cudze chwalicie…", "Zupełnie inne popołudnie", "Nie do powiedzenia", "Adamski seryjny" czy "Z Żądą smakuje lepiej". Tradycyjnie dziennikarze Trójki odwiedzą najważniejsze letnie festiwale muzyczne, w tym m.in. Off Festival w Katowicach i będą na wszystkich koncertach trasy Męskie Granie 2019.

– Nowa ramówka do wysokiej jakości audycji, z którą kojarzy się Program 3, ma dodać nieco lekkości. Ma łączyć misyjny charakter z "wakacyjną" rozrywką i tematyką. Dlatego na antenie pojawią się nowe cykle podróżnicze, rozrywkowe, kulturalne i muzyczne – mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia, który dodaje, że Trójka będzie w lipcu i sierpniu informować o najważniejszych wydarzeniach społeczno-politycznych – mimo że ich temperatura nieco spadnie (m.in. ze względu na wakacje sejmowe).

Tego lata Program 3 chce przede wszystkim zaproponować słuchaczom, by współuczestniczyli w wakacyjnych konkursach, koncertach, festiwalach i audycjach plenerowych, dających możliwość kontaktu z prowadzącymi. By spotkali się z gwiazdami, dali się namówić na ciekawe podróże i atrakcje kulinarne.

Ważnym uzupełnieniem pasma popołudniowego będzie wprowadzenie nowej codziennej audycji o charakterze satyryczno-muzycznym pt. "Zupełnie inne popołudnie". Pojawią się w niej formy dźwiękowe oraz nazwiska dziennikarzy i satyryków – do tej pory rzadko występujących w mediach głównego nurtu, prezentujących odmienny od dominującego punkt widzenia, wrażliwość i poglądy – dodaje Wiktor Świetlik. "Zupełnie inne popołudnie" nadawane będzie od poniedziałku do czwartku, w godz. 13.30-14.00.

W porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" we wtorki i czwartki, o godz. 8.40 pojawi się nowy cykl "Cudze chwalicie…" Elżbiety Korczyńskiej-Jordan. W audycji zostaną zaprezentowane miejsca w Polsce, które warto odwiedzić. Dźwiękowy obrazek z ciekawego miejsca w Polsce połączony zostanie z internetową akcją dla słuchaczy, którzy będą mogli przesyłać elektroniczne "pocztówki z wakacji" (zdjęcia, filmy, pliki audio w formacie mp3) z wyjątkowych miejsc w Polsce, czy też związanych z wakacyjną przygodą. Najciekawsze prace zostaną prezentowane na internetowej stronie Trójki – w zakładce "Cudze chwalicie... – pocztówka z wakacji".

W pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca – od północy do godz. 2.00 – usłyszeć będzie można audycję publicystyczną z udziałem słuchaczy, czyli "Nie do powiedzenia". Jej autorka, Agnieszka Furtak-Bilnik, podejmować będzie tematy z zakresu psychologii.
W paśmie "Do południa", we wtorki o godz. 11.30 zadebiutuje cykl pt. "Adamski seryjny". Autor – Łukasz Adamski – wprowadzi słuchaczy Trójki w świat modnych i mniej oczywistych filmowych seriali.

W piątek, w miejsce "Godziny prawdy" (godz. 12.00-13.00) pojawi się audycja "Z Żądą smakuje lepiej" prowadzona oczywiście przez Tomasza Żądę. Będzie w niej miejsce na spotkanie z gwiazdą, tematy związane z kuchnią podróżną (np. co zjeść w Grecji, Chorwacji czy na Węgrzech?) oraz karnet festiwalowy na weekend.

Ponadto miejsce programu "Za, a nawet przeciw" zajmie w poniedziałki audycja pt. "Trójka Żąda debiutów" (godz. 12.00-13.00), natomiast od wtorku do czwartku o tej porze będzie emitowana "Muzyczna Poczta UKF". Z kolei w czwartek, w miejsce "Dzieci wiedzą lepiej" (godz. 9.50) pojawią się "Trzy kropki" Katarzyny Stoparczyk, która będzie rozmawiać z dziećmi o książkach, które chcą polecić swoim rówieśnikom. Sobotnie "Zapraszamy na weekend" zostanie przedłużone o godzinę (potrwa od 6.00 do 9.00) i pojawią się w nim nowe cykle: "Program obyczajowy" i "Osobowości roślinne".

W ramówce zostaje natomiast lubiana przez słuchaczy autorska audycja muzyczna Wojtka Mazolewskiego "Jazz fajny jest" (piątek, godz. 22.00-23.00).

(asz/kr)

Zobacz więcej na temat: Trójka wakacje 2019

Czytaj także

Festiwalowo

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 15:00
Sztuka to sztuka – teraz go zarymuję – Survival – Big Book Festival – Halfway – Pokój z widokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem Festiwal 2019" - znamy szczegóły największego wydarzenia muzycznego Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 23:59
Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Kayah, Kortez, Krzysztof Zalewski, Mazolewski/Porter, Mela Koteluk, Muniek Staszczyk, Nosowska, Perfect, Smolik/Kev Fox, Warszawskie Combo Taneczne, Włodek Pawlik Trio i inni. 26 wykonawców, 4 miasta, festiwalowe premiery, dwudniowe koncerty, spotkania z artystami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia oraz studia plenerowe, audycje na żywo i strefy festiwalowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 na antenie radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:41
Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas muzycznych festiwali. W najbliższych dniach Trójka zajrzy na Tauron Nowa Muzyka Katowice, skąd już po raz kolejny – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej popularnej imprezy poświęconej głównie ambitnej muzyce elektronicznej. W antenowych planach radiowej Trójki z FNMK znalazły się m.in. transmisja koncertu Rhye.
rozwiń zwiń