X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lato z Radiem Festiwal 2019 zagrało w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 12:00
Kortez, Kasia Kowalska, Perfect, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. W drugi weekend sierpnia Stalowa Wola stała się największym muzycznym i rodzinnym centrum w Polsce. Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.
Jedną z audycji nadawanych z plenerowego studia Trójki na Lato z Radiem Festiwal 2019 było piątkowe, popołudniowe Zapraszamy do Trójki, prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego
Jedną z audycji nadawanych z plenerowego studia Trójki na Lato z Radiem Festiwal 2019 było piątkowe, popołudniowe "Zapraszamy do Trójki", prowadzone przez Kubę StrzyczkowskiegoFoto: Sebastian Gołos/PR

Koncerty Lato z Radiem Festiwal 2019 w Zakopanem i Pucku cieszyły się ogromnym powodzeniem. 9 i 10 sierpnia najlepszej polskiej muzyki, rozmów z artystami oraz audycji muzycznych Polskiego Radia na żywo można posłuchać w Stalowej Woli.

W piątek 9 sierpnia o godz. 19.00 do wspólnej zabawy na Błoniach Nadsańskich zaprosił HLA 4 TRANSPLANT. Zespół HLA jest – jak sam o sobie pisze – bojowym ramieniem Fundacji dla Transplantacji "Zostaw serce na ziemi", promującym ideę przeszczepów poprzez muzykę i sztukę. Jako druga zagrała Kapela ze Wsi Warszawa, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych. Swoją karierę Kapela zaczynała z Polskim Radiem, wygrywając konkurs "Nowa Tradycja". Muzycy za zaszczyt poczytują sobie udział w Festiwalu "Lata z Radiem" w nowej, muzycznie bogatszej formule. Wieczór zakończył koncert legendy – zespołu Perfect. Kto nie zna takich evergreenów jak "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą" czy "Niepokonani"? W Stalowej Woli grupa wykonała m.in. utwór "Ludzie niepowszedni", który znalazł się na płycie "Lato z Radiem Festiwal 2019". Dobra zabawa gwarantowana! 


IMG_0586Muzyczna Poczta UKF Tomasz Żąda 1200 .jpg
Spełniamy muzyczne marzenia w Stalowej Woli!

W sobotę 10 sierpnia wydarzenie rozpoczął o godz. 18.00 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył Sławek Uniatowski, który z akompaniamentem Big Bandu wykonał piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpił też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty "Metamorphosis": "Każdemu wolno kochać", "Honolulu" czy "5 rano", do której słowa napisał Organek. Zmianę nastroju zapewnił rockowa Kasia Kowalska, która od ponad 25 lat króluje na listach przebojów.

Propozycja zagrania na "Lato z Radiem Festiwal" przyszła niepodziewanie, ale koncert w Pucku był niesamowity. Publiczność była fantastyczna! Tym bardziej cieszę się, że mogę zagrać też w Stalowej Woli. Ten festiwal jest bardzo dobrze zorganizowany, a poza tym to jest też moja publiczność, gdyż często w radiowej Jedynce grane są moje utwory – mówi Kasia Kowalska. – Na "Lecie z Radiem" poniekąd się wychowałam, bo często leciało w moim rodzinnym domu. W Stalowej Woli zagram swoje największe przeboje, które dobrze sprawdzają się na koncertach plenerowych. Zapraszam wszystkich na mój koncert w Stalowej Woli podczas "Lato z Radiem Festiwal 2019"! To na pewno będzie wspaniały wieczór! – mówiła artystka. 


kapela ze wsi warszawa zakopane 1200.jpg

Wieczór zakończył Kortez – artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista wydał do tej pory trzy płyty, a każda z nich zdobyła status co najmniej platynowej. "Bumerang", "Mój dom" oraz "Mini dom" wydane w ciągu czterech lat osiągnęły kilkusettysięczną sprzedaż. Kortez uznany jest przez krytyków za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Na tegorocznym Festiwalu Lato z Radiem Kortez zagra jedynie w Stalowej Woli.

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyły spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu. Jak w Zakopanem, gdzie w tym roku wystartował festiwal Lato z Radiem, przez cały dzień wszystkie anteny Polskiego Radia nadawały najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. 


t love staszczyk muniek koncert_1200.jpg
LP3: "Pola" powraca na szczyt w Stalowej Woli

W piątek dziennikarze Trójki zaprosili do udziału w audycjach emitowanych na żywo ze studia plenerowego przy Placu Piłsudskiego. O godz. 12.00 Tomasz Żąda poprowadził "Muzyczną pocztę UKF", o godz. 15.00 "W tonacji Trójki" przed mikrofonem zasiadł Piotr Metz, a od godz. 16.00 Kuba Strzyczkowski był gospodarzem popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Z kolei po godz 19.00 na "Listę przebojów Trójki" zaprasił Marek Niedźwiecki

W sobotę także zaprasiliśmy na spotkania z dziennikarzami w studiach plenerowych Polskiego Radia. O godz. 11.00 Marek Niedźwiecki poprowadził "Markomanię", a o godz. 19.00 Piotr Metz poprowadził na żywo swoją "Listę osobistą" w Programie 3 Polskiego Radia. 


IMG_1020 Markomania sobota Stalowa Wola 1200.jpg
Marek Raduli – stalowowolski łowca talentów

W sobotę Strefa Muzyczna zaprasiła od godz. 12.00 na mniej formalne spotkania i rozmowy z artystami i dziennikarzami Polskiego Radia. Pojawili się m.in. Sławek Uniatowski, który oczarował publiczność w Pucku i Zakopanem (gdzie gościł w tym roku Lato z Radiem Festiwal) takimi przebojami jak "Honolulu" czy "Piąta rano", Piotr Metz – dyrektor artystyczny Festiwalu, Marek Niedźwiecki – legenda Polskiego Radia, uwielbiany i ceniony przez słuchaczy Trójki, będzie też Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność i stylem dyrygowania, i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i pasji do tego, co robi.

W Zakopanem w ciągu dwóch festiwalowych dni z atrakcji przygotowanych przez Polskie Radio skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób, doceniając prorodzinny charakter imprezy. Fani tegorocznych gwiazd festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć autograf swoich idoli oraz kupić specjalną płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019", o której już się mówi, iż "jest to wakacyjny niezbędnik tego lata", a na której znalazły się przeboje tegorocznej odsłony festiwalu.  


kortez stalowa wola lato z radiem koncert 1200.jpg
Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli. Koncert Korteza na antenie Trójki

Finał "Lato z Radiem Festiwal" 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Dla tych, którzy nie mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można było oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2019

Czytaj także

"Lato z Radiem Festiwal". Porywające koncerty i moc atrakcji w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 20:00
W Stalowej Woli zakończył się wieczór koncertów "Lato z Radiem Festiwal". Na scenie wystąpili m.in. Sławek Uniatowski, Kasia Kowalska czy Kortez. Koncerty były transmitowane i retransmitowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także w radiowej Dwójce, Trójce i Czwórce. Na portalu PolskieRadio.pl i PolskieRadio24.pl dostępny był streaming wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żąda: "Lato z Radiem Festiwal" to sukces artystyczny i frekwencyjny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 23:01
- "Lato z Radiem Festiwal" w Stalowe Woli był sukcesem artystycznym i frekwencyjnym. Właściwie nie było widać gdzie się kończy publiczność - powiedział Tomasz Żąda, dziennikarz radiowej Trójki.
rozwiń zwiń