X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:35
Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wszystkie anteny Polskiego Radia – w tym Trójka – przygotowały specjalne audycje poświęcone jednemu z najważniejszych zrywów zbrojnych w historii naszego kraju.
Powstanie Warszawskie
Powstanie WarszawskieFoto: Wikimedia Commons/Domena Publiczna
Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

Oprócz informacji w serwisach o rocznicowych obchodach Program 3 Polskiego Radia będzie również w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego (godz. 16.00-19.00) i przypomni wydarzenia z 1 sierpnia m.in. w "Klubie Trójki" (godz. 21.05-22.00; goście: Romuald Szeremietiew, dr Mariusz Olczak – wicedyrektor Archiwum Akt Nowych). Nie zabraknie retransmisji specjalnego koncertu "Powstawanie." z 27 lipca, w którym wzięli udział Miuosh & FDG. Orkiestra (godz. 20.05).

W środę 31 lipca Trójka wyemituje reportaż Katarzyny Błaszczyk i Eweliny Karpacz-Oboładze pt. "Legendarny dowódca" o kapitanie Ryszardzie Białousie ps. Jerzy (godz. 18.45). W Powstaniu Warszawskim dowodził batalionem "Zośka", ale był też dowódcą Brygady Dywersyjnej "Broda 53". Z kolei 1 sierpnia na natenie reportaż Antoniego Rokickiego pt. "My, powstańcy" o członkach Batalionu "Odwet". – Spotykają się oni przynajmniej raz w miesiącu. Wspominają powstanie, chodzą razem na koncerty czy spotkania w muzeum. Szczególnie cieszą się, gdy odwiedzają ich młodzi ludzie – szczerze zainteresowani historią walk. Denerwują się, gdy słyszą, że to "ostatnia rocznica powstania, w której biorą udział świadkowie tamtych dni" – wyjaśnia autor audycji.

Dodatkowo Trójka przygotowała wiele materiałów reporterskich, w tym o rozgłośniach powstańczych. Ponadto gościem porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" będzie Jan Ołdakowski.

Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: Trójka Powstanie Warszawskie