Trójka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 21:58
– Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również muzyczne premiery i niespodziank – tak o wydarzenia, które odbyły się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie, mówił Piotr Metz, dyrektor artystyczny.
Audio
 • Tomasz Żąda w rozmowie z Piotrem Baronem opowiada jak wygląda praca przy wyjazdowych wydaniach audycji "Muzyczna poczta UKF" (LP Trójka)
 • Piotr Metz o pierwszym spotkaniu z muzyką w Parku Jordana (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Anna Gacek zapowiada koncert Króla (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • O pogodę w Krakowie nie trzeba się martwić (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Krakowskie wspomnienia Piotra Metza (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie z lotu drona (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • W oczekiwaniu na koncert Nosowskiej (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Tomasz Żąda i Piotr Baron o "Liście przebojów Trójki" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Na Placu Szczepańskim w Krakowie gromadzą się tłumy (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Piotr Stelmach zapowiada najbliższe występy (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Kto pierwszy zgodził się wystąpić na Lato z Radiem Festiwal 2019 (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Piotr Metz i Tomasz Żąda
Piotr Metz i Tomasz ŻądaFoto: Darek Kawka

Gdzie było można spotkać dziennikarzy Trójki na "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Krakowie?

W piątek (30.08) większość Trójkowych audycji była nadawana wprost z terenu festiwalu:

Piotr Baron i Marek Niedźwiecki, fot. Sebastian Gołos/Polskie Radio Piotr Baron i Marek Niedźwiecki, fot. Sebastian Gołos/Polskie Radio

W piątek (w godz. 12.00 do 22.00) czekaliśmy na Państwa także w Strefie Muzycznej na Placu przed Muzeum Narodowym.  

żąda 1200.jpg
Jacek Wolny – z gitarą przez Europę

Późnym wieczorem, między 22.00 a 1.05 zaprosiliśmy do Trójki na transmisję koncertów NosowskiejVoo Voo feat. Ritmo Bloco feat. Przybysz - Przybysz, które odbyły się na scenie głównej w Parku Jordana.

W sobotę (31.08) również trwały spotkania z dziennikarzami w studiach plenerowych Polskiego Radia. Z krakowskiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" nadawane były:

***

Podczas koncertu otwarcia – w piątek, 30 sierpnia – Barbara Wrońska wykonała (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz – Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki "Złota rybka". Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września.

Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności miała również Natalia Przybysz, która w piątkowy wieczór zaprezentowała premierowo utwór "Ciepły wiatr". Nagranie to zapowiada najnowszą solową płytę artystki "Jak Malować Ogień", która ukaże się w październiku tego roku. 

Z kolei w sobotę, 31 sierpnia kilka nowych kompozycji zaprezentował przedpremierowo Skubas.  Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością – zapowiadał artysta.

W Krakowie wystąpili również: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo VooAnita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia PietruchaDaria Zawiałow, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Krzysztof Iwaneczko & Chopin University Big Band

Wstęp na koncerty w Parku Jordana był wolny.

Czytaj także

19 i 20 lipca Lato z Radiem Festiwal 2019 zagra w Pucku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 14:12
Daria Zawiałow, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Warszawskie Combo Taneczne i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. Na dwa dni Puck zamieni się w najbardziej rodzinną i pozytywną muzyczną stolicę Polski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem Festiwal 2019 zagrało w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 12:00
Kortez, Kasia Kowalska, Perfect, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. W drugi weekend sierpnia Stalowa Wola stała się największym muzycznym i rodzinnym centrum w Polsce. Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w Katowicach, czyli OFF Festival 2019 na antenie Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 13:00
Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym plenerowym wydarzeniem pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia – po m.in. Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice i koncertach w ramach trasy Męskie Granie – będzie Off Festival. Święto muzyki alternatywnej w Dolinie Trzech Stawów startuje już 2 sierpnia. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myśliwiecka 3/5/7 w trasie, czyli plenerowe audycje radiowej Trójki z Ustki, Katowic, Zamościa i Wilna

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 08:50
W trakcie wakacji Program 3 Polskiego Radia jest jeszcze bliżej swoich słuchaczy. I to nie tylko w Polsce. W najbliższych dniach dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7 będzie można spotkać m.in. w Ustce, Katowicach, Zamościu oraz Wilnie, skąd poprowadzą oni plenerowe audycje i przygotują specjalne relacje.
rozwiń zwiń