X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie 2019 w Polskim Radiu – audycje, relacje i specjalny serwis internetowy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:26
W tym roku finał Narodowego Czytania odbył się w sobotę 7 września – tradycyjnie w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tematem były "Nowele Polskie".
Audio
  • Katarzyna Puzyńska o nowelach czytanych podczas Narodowego Czytania 2019 (Zapraszamy na weekend/Trójka)
  • Politycy czytają fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa (Śniadanie w Trójce)
  • Para Prezydencka rozpoczyna Narodowe Czytanie 2019
  • Bartłomiej Kasprzykowski o Narodowym Czytaniu (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Rozmowa z laureatką konkursu "I ty możesz poczytać Polakom" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Иллюстрационное фото Foto: Mat. prasowe

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką dokonali wyboru z ponad stu tytułów zaproponowanych przez Polaków. Autorami tekstów są: Eliza Orzeszkowa, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Henryk Rzewuski, Stefan Żeromski, Bruno Schulz oraz nobliści Władysław Reymont i Henryk Sienkiewicz. Polskie Radio przygotowało specjalny serwis internetowy poświęcony Narodowemu Czytaniu, a wszystkie anteny publicznego nadawcy transmitowały i relacjonowały finał akcji.

W serwisie Narodowego Czytania 2019 w Polskim Radiu można zapoznać się z tekstami czytanych w trakcie finału narodowych nowel. – Zaprezentujemy wszystko, co dzieje w Polskim Radiu wokół Narodowego Czytania, przypomnimy też poprzednie edycje. Ponadto w serwisie i na stronie polskieradio.pl dostępna będzie transmisja wideo z Ogrodu Saskiego – zapowiadała Izabela Zabłocka z portalu PolskieRadio.pl.

Szeroko wydarzenie transmitowała i relacjonowała radiowa Trójka – w godz. 6.00-18.00 na antenie pojawiły się wejścia reporterskie. Warto dodać, że w sierpniu Program 3 uruchomił specjalny cykl "Narodowe Czytanie. Rozgrzewka" i ogłosił – wraz z Narodowym Centrum Kultury – konkurs dla słuchaczy "I Ty możesz poczytać Polakom", w którym mogli oni wygrać udział w finale akcji. W efekcie czworo laureatów miało zaszczyt stanąć w sobotę na scenie obok pary prezydenckiej oraz najlepszych aktorów i wraz z nimi przeczytać fragment jednej z polskich nowel.

mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka