Narodowe Czytanie 2019 w Polskim Radiu – audycje, relacje i specjalny serwis internetowy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:26
W tym roku finał Narodowego Czytania odbył się w sobotę 7 września – tradycyjnie w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tematem były "Nowele Polskie".
Audio
  • Katarzyna Puzyńska o nowelach czytanych podczas Narodowego Czytania 2019 (Zapraszamy na weekend/Trójka)
  • Politycy czytają fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa (Śniadanie w Trójce)
  • Para Prezydencka rozpoczyna Narodowe Czytanie 2019
  • Bartłomiej Kasprzykowski o Narodowym Czytaniu (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Rozmowa z laureatką konkursu "I ty możesz poczytać Polakom" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Иллюстрационное фото Foto: Mat. prasowe

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką dokonali wyboru z ponad stu tytułów zaproponowanych przez Polaków. Autorami tekstów są: Eliza Orzeszkowa, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Henryk Rzewuski, Stefan Żeromski, Bruno Schulz oraz nobliści Władysław Reymont i Henryk Sienkiewicz. Polskie Radio przygotowało specjalny serwis internetowy poświęcony Narodowemu Czytaniu, a wszystkie anteny publicznego nadawcy transmitowały i relacjonowały finał akcji.

W serwisie Narodowego Czytania 2019 w Polskim Radiu można zapoznać się z tekstami czytanych w trakcie finału narodowych nowel. – Zaprezentujemy wszystko, co dzieje w Polskim Radiu wokół Narodowego Czytania, przypomnimy też poprzednie edycje. Ponadto w serwisie i na stronie polskieradio.pl dostępna będzie transmisja wideo z Ogrodu Saskiego – zapowiadała Izabela Zabłocka z portalu PolskieRadio.pl.

Szeroko wydarzenie transmitowała i relacjonowała radiowa Trójka – w godz. 6.00-18.00 na antenie pojawiły się wejścia reporterskie. Warto dodać, że w sierpniu Program 3 uruchomił specjalny cykl "Narodowe Czytanie. Rozgrzewka" i ogłosił – wraz z Narodowym Centrum Kultury – konkurs dla słuchaczy "I Ty możesz poczytać Polakom", w którym mogli oni wygrać udział w finale akcji. W efekcie czworo laureatów miało zaszczyt stanąć w sobotę na scenie obok pary prezydenckiej oraz najlepszych aktorów i wraz z nimi przeczytać fragment jednej z polskich nowel.

mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka