Miasto kontrastów, chaosu i magii. "Trójka – jesteśmy połączeni" w Delhi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:05
Michał Żakowski wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Indii. Jego relacji można było słuchać w Trójce w środę 18 września 2019 roku.
Audio
  • "Metro to prawdziwe błogosławieństwo dla Delhi!" (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Joga śmiechu w Ogrodzie Lodich (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Świątynia Gurudwara Bangla Sahib od kuchni (Do południa/Trójka)
  • Szkoła w Taj Mahal (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Codzienność w mikrokosmosie Delhi (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Delhi
DelhiFoto: Shutterstock.com/Elena Ermakova

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Delhi.

– Delhi to jedno z trzech największych miast świata, w którym żyje 26 milionów ludzi. Pamięta ono rządy kilku imperiów, widać ich ślady na każdym kroku: starożytne forty, świątynie, bazary. To miasto kontrastów, chaosu i magii oraz śmiechu podczas porannej jogi w cudownych ogrodach – mówił Michał Żakowski. 

Relacji naszego dziennikarza prosto z tego miasta można było wysłuchać w środę 18 września porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz "Do południa".  

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambuł, BudapesztSplitMiami, Połągę i Wilno.

Czytaj także

Trójka sprawdza, co słychać w Miami

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:30
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy turystyczną stolicę Florydy. Do Miami wybrała się nasza wysłanniczka – Agnieszka Szwajgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwiedzamy Połągę w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 19:00
Tomasz Jeleński z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do jednego z najsłynniejszych kurortów wypoczynkowych na Litwie. Jego relacji można było słuchać w Trójce w piątek 26 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka z wizytą w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:45
Wioletta Myszkowska z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy Litwy. Jej relacji można było wysłuchać w Trójce w środę 14 sierpnia.
rozwiń zwiń