X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urszula Dudziak i muzyka filmowa Johna Williamsa podczas koncertu "To, co najpiękniejsze… – Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 16:37
W najbliższą środę 25 września o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…– Jesień". 
To, co najpiękniejsze  Jesień
"To, co najpiękniejsze… – Jesień"Foto: Polskie Radio

Tym razem przed zgromadzoną publicznością oraz przed słuchaczami Polskiego Radia wystąpi Urszula Dudziak. Ponadto Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie z towarzyszeniem zaproszonych instrumentalistów zaprezentuje muzykę filmową Johna Williamsa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Po poprzednich, entuzjastycznie przyjętych przez publiczność koncertach, nadszedł czas na kolejną z cyklu, jesienną odsłonę wydarzenia. W pierwszej części wieczoru wystąpi znakomita, światowej sławy wokalistka jazzowa Urszula Dudziak z zespołem oraz gościnnym udziałem Miki Urbaniak. Wokalistce na scenie towarzyszyć będą: Jan Smoczyński (fortepian), Łukasz Poprawski (saksofon), Robert Cichy (gitara), Krzysztof Pacan (kontrabas) i Tomek Torres (perkusja).

Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji oraz oryginalna technika wokalna, a także pionierskie osiągnięcia w zastosowaniach współczesnej elektronicznej technologii muzycznej pozwoliły zyskać Urszuli Dudziak opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Wokalistka, dysponującą pięciooktawowym głosem, uznawana jest za polską przedstawicielkę stylu "scat".

Dudziak rozpoczęła karierę w latach 60-tych w zespole Krzysztofa Komedy. Występowała lub nagrywała z takimi sławami, jak m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. Urszula Dudziak została odznaczona brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Arti" oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureatka Fryderyka, nagrody UNESCO "Artysta dla Pokoju" i zdobywczyni tytułu "Śpiewaczki Roku" według The New York Times.

W drugiej części koncertu "To, co najpiękniejsze…– Jesień" wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy wystąpią: Paweł Gusnar (saksofon altowy), Maciej Adamczak (kontrabas) oraz Dominik Bukowski (wibrafon). W programie muzyka amerykańskiego kompozytora, dyrygenta i pianisty Johna Williamsa skomponowana do filmu "Złap mnie, jeśli potrafisz" oraz suita z "Gwiezdnych wojen".

Koncert poprowadzą: Marcin Kusy (Program 1 Polskiego Radia) oraz Jacek Hawryluk (Program 2 Polskiego Radia).

Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie: polskieradio.pl.

Retransmisja pierwszej części koncertu "To, co najpiękniejsze…– Jesień" 28 września po godz. 20.00 w audycji "Lista osobista".

Sponsor koncertu Sponsor koncertu