X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojtek Mazolewski Quintet zagrał prestiżową sesje dla Gillesa Petersona

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:00
Gilles Peterson, legenda brytyjskiego dziennikarstwa muzycznego, zaprezentował w poniedziałek wyjątkową live sesję kwintetu Wojtka Mazolewskiego w swoim radiu Worlwide.fm.
Wojtek Mazolewski Quintet i Gilles Peterson
Wojtek Mazolewski Quintet i Gilles PetersonFoto: mat. prasowe

peterson mazolewski 1200.jpg
Gilles Peterson: jazz to ważna część innych gatunków

Sesja została przygotowana w ramach cyklu Brownswood Basement, w którym Gilles Peterson prezentuje najciekawsze współczesne zespoły jazzowe. Miejscem nagrania było studio jego wytwórni Brownswood Recording w Londynie.

Wojtek Mazolewski Quintet Wojtek Mazolewski Quintet

Sesja była połączona z występem WMQ wraz z Urszulą Dudziak podczas We Out Here Fest - pierwszej edycji plenerowego festiwalu organizowanego przez Gillesa.

– Granie w piwnicy Gillesa Petersona w siedzibie Brownswood Recordings to ekscytujące doświadczenie. Czuje się ducha muzyki i muzyków, którzy występowali w tych murach. Wielokrotnie w przeszłości to z tych sesji poznawałem takich artystów jak Khruangbin, BADBADNOTGOD czy Yussef Kamaal. Całości dopełnia imponująca kolekcja płyty winylowych wypełniająca te pomieszczenia, którą możecie zobaczyć na naszym wideo – mówi Wojtek Mazolewski.

Wojtek Mazolewski i Gilles Peterson Wojtek Mazolewski i Gilles Peterson

Podczas sesji zespół zagrał utwory pochodzące z płyty "Polka Worldwide Deluxe Edition" wydanej w 2018 roku przez Whirlwind Recordings, a także jedną kompozycję zapowiadającej album "When Angles Fall" z muzyką Krzysztofa Komedy, który ukaże 6 grudnia 2019 roku.

Nie zabrakło także absolutnej nowości – zespół wykonał na zakończenie sesji utwór "Light Of The Universe" , który pojawi się na kolejnej autorskiej płycie zespołu w drugiej połowie 2020 roku.

Zobacz więcej na temat: Trójka