Wojtek Mazolewski Quintet zagrał prestiżową sesje dla Gillesa Petersona

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:00
Gilles Peterson, legenda brytyjskiego dziennikarstwa muzycznego, zaprezentował w poniedziałek wyjątkową live sesję kwintetu Wojtka Mazolewskiego w swoim radiu Worlwide.fm.
Wojtek Mazolewski Quintet i Gilles Peterson
Wojtek Mazolewski Quintet i Gilles PetersonFoto: mat. prasowe

peterson mazolewski 1200.jpg
Gilles Peterson: jazz to ważna część innych gatunków

Sesja została przygotowana w ramach cyklu Brownswood Basement, w którym Gilles Peterson prezentuje najciekawsze współczesne zespoły jazzowe. Miejscem nagrania było studio jego wytwórni Brownswood Recording w Londynie.

Wojtek Mazolewski Quintet Wojtek Mazolewski Quintet

Sesja była połączona z występem WMQ wraz z Urszulą Dudziak podczas We Out Here Fest - pierwszej edycji plenerowego festiwalu organizowanego przez Gillesa.

– Granie w piwnicy Gillesa Petersona w siedzibie Brownswood Recordings to ekscytujące doświadczenie. Czuje się ducha muzyki i muzyków, którzy występowali w tych murach. Wielokrotnie w przeszłości to z tych sesji poznawałem takich artystów jak Khruangbin, BADBADNOTGOD czy Yussef Kamaal. Całości dopełnia imponująca kolekcja płyty winylowych wypełniająca te pomieszczenia, którą możecie zobaczyć na naszym wideo – mówi Wojtek Mazolewski.

Wojtek Mazolewski i Gilles Peterson Wojtek Mazolewski i Gilles Peterson

Podczas sesji zespół zagrał utwory pochodzące z płyty "Polka Worldwide Deluxe Edition" wydanej w 2018 roku przez Whirlwind Recordings, a także jedną kompozycję zapowiadającej album "When Angles Fall" z muzyką Krzysztofa Komedy, który ukaże 6 grudnia 2019 roku.

Nie zabrakło także absolutnej nowości – zespół wykonał na zakończenie sesji utwór "Light Of The Universe" , który pojawi się na kolejnej autorskiej płycie zespołu w drugiej połowie 2020 roku.

Zobacz więcej na temat: Trójka