Trójka na festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio" w Polanicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 16:00
Tradycyjnie, jak co roku, radiowa Trójka wybiera się w trakcie złotej polskiej jesieni do Polanicy-Zdroju, gdzie w dniach 11-13 października odbędzie się szósta już odsłona Festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio".
Festiwal Marii Czubaszek Cały Kazio
Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio"Foto: mat. prasowe

Jego uczestnicy będą mogli tym razem wziąć udział m.in. w plenerowych wydaniach "Listy przebojów Programu 3""Markomanii" oraz "Myśliwieckiej 3/5/7". Gościem specjalnym wydarzenia będzie w tym roku Wojciech Karolak – wybitny muzyk jazzowy, kompozytor, pianista, klawiszowiec i saksofonista, prywatnie mąż niezapomnianej Marii Czubaszek.

Motywem przewodnim festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia. Linia muzyczna wydarzenia to szeroko rozumiany jazz i piosenka z "tekstem ". – Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Po pierwsze artystycznych – ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką. Drugim powodem jest sama Polanica-Zdrój – jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia. A książka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć – przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Marii Czubaszek. Jestem przekonany, że siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego – mówi Hirek Wrona – dziennikarz Trójki, DJ i pomysłodawca festiwalu.

Przez trzy dni Polanica-Zdrój będzie gościć polskich artystów kabaretowych oraz wokalistów i muzyków. W urokliwym kurorcie w Kotlinie Kłodzkiej nie zabraknie również dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. W piątkowy wieczór 11 października z plenerowego studia przed Teatrem Zdrojowym nadana zostanie "Lista Przebojów Programu 3", a poprowadzi ją Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00). Dzień później, w sobotę 12 października, z tego samego miejsca wyemitowana zostanie również jego "Markomania" (godz. 11.00-13.00). Z mieszkańcami Polanicy-Zdroju, turystami i słuchaczami spotka się również Piotr Stelmach, który poprowadzi sobotnią audycję
"Myśliwiecka 3/5/7" (Teatr Zdrojowy, godz. 17.00-19.00).

Więcej informacji o imprezie na stronie www.festiwalczubaszek.pl.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Pani Eliza i pan Sułek. Legendy Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 16:00
W 1973 roku na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło sakramentalne "Kocham pana, panie Sułku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodzinowa płyta Marcina Stycznia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 14:00
Gościem "Akademii Rozrywki" był muzyk Marcin Styczeń, który opowiedział o swojej nowej płycie, którą wydał z okazji swoich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Rusinek prześwietla współczesne poradniki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:15
– Muszę się pożalić, że niektóre z tych poradników były szalenie kosztowne, zwłaszcza te dotyczące przetrwania, ponieważ były do nich dodawane albo kocyk, albo toporek, albo kompas, albo coś tam. To był tak zwany gratis, ale znacznie podnosił koszt książki – zauważa autor książki "Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki".
rozwiń zwiń