X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyniki konkursu "Trójki" na oryginalny dramat radiowy "Nasłuchiwanie: Gościnność"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 10:50
Poznaliśmy laureatów drugiej odsłony organizowanego przez Trójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS konkursu na dramat radiowy "Nasłuchiwanie" – tym razem pod hasłem: "Gościnność".
Audio
  • "Nasłuchiwanie: Gościnność". Znamy laureatów! (Do południa/Trójka)
Nasłuchiwanie: Gościnność
"Nasłuchiwanie: Gościnność"Foto: PR

Jury w składzie: Dominika Kluźniak, Małgorzata Semil, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Mariusz Cieślik, Krzysztof Czeczot, Jacek Kopciński (przewodniczący) i Wawrzyniec Kostrzewski postanowiło przyznać:

  • Pierwszą nagrodę i 10 tysięcy złotych Szymonowi Bogaczowi za sztukę "Nikos z Chojnowa";
  • Drugą nagrodę i 7 tysięcy złotych Agnieszce Charkot za sztukę "Stół z powyłamywanymi nogami";
  • Trzecią nagrodę i 5 tysięcy złotych Mateuszowi Żaboklickiemu za sztukę "Pacierz Nościerz".

Ponadto jury wyróżniło nagrodami w wysokości 3 tysięcy złotych Sandrę Staletowicz za sztukę "Listy do niezaproszonych" oraz Natalię Stencel za sztukę "Przyjdź".

Zainteresowanie jurorów wzbudziły także dramaty Macieja Pisarka ("Kopciuszek"), Artura Potaczała ("Bieszczady") i Bartosza Zelka ("Otworzysz?").

Jury z satysfakcją stwierdziło, że temat gościnności zainspirował autorów do podjęcia ważnych problemów współczesności w sposób oryginalny i twórczy. Nagrodzone i wyróżnione teksty opowiadają o stosunku Polaków do emigrantów, mechanizmach wykluczenia i społecznej zależności, trudnych relacjach w rodzinie, sytuacji ludzi odrzuconych, wyalienowanych, niezdolnych do utrzymania związku z innymi osobami. Finałowe sztuki wyróżniają się  oryginalną poetyką i świadczą o wysokiej świadomości tworzywa radiowego ich autorów.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka