X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małopolskie wino, rycerze i najszybsza babcia świata, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Tarnowie i Zalipiu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 12:50
– Mówią o nim "polski biegun ciepła", miasto wielu kultur i "perła renesansu". Mówią też, że ma – po Krakowie – najwięcej zabytków w Polsce południowej – opowiadała Monika Suszek, która w czwartek 7 listopada zabrała słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia na spacer po Tarnowie. A to wszystko w ramach popularnego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   
Audio
  • Poranek w Tarnowie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • "Każdy bieg to akumulator na życie" (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • W malowanej wsi (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Najstarszy zegar ratuszowy w Polsce (Do południa/Trójka)
  • Co w Tarnowie robią rycerze? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Podążamy Małopolskim Szlakiem Winnym (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trójka wraca do korzeni w Tarnowie i Zalipiu
"Trójka wraca do korzeni" w Tarnowie i Zalipiu Foto: Monika Suszek/PR

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 7 listopada w Tarnowie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach miasta leżącego przy ujściu rzeki Białej do Dunajca.

– Poznaliśmy tarnowskich rycerzy oraz sprawdziliśmy, jak działa najstarszy ręcznie nakręcany ratuszowy zegar. Odwiedziliśmy również małopolskie winnice oraz najpiękniejszą wieś w Polsce, czyli Zalipie, które znane jest z bajecznie kolorowych, malowanych domów, stodół, a nawet psich bud i karmników dla ptaków – mówi Monika Suszek

"Trójka wraca do korzeni" w Zalipiu "Trójka wraca do korzeni" w Zalipiu

Tarnów słynie również z nietuzinkowej miłośniczki biegów długodystansowych, która startuje nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Do tej pory przebiegła 56 maratonów, w tym te najbardziej prestiżowe. Nieobce są jej również maratony na łyżworolkach, długodystansowe biegi narciarskie czy biegi górskie. A w swoich kategoriach wiekowych jest nie do pokonania. Barbara Prymakowska – bo o niej mowa – ma 76 lat i nazywana jest… najszybszą babcią świata. – Pani Barbara wręcz nie wyobraża sobie życia bez sportu. I udowadnia, że wiek nie ma znaczenia, jeżeli chce się spełniać marzenia – dodała Monika Suszek.

Jej relacje zostały wyemitowane  w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili do tej pory: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin, Zakopane, WrocławHelTomaszów LubelskiŚwinoujście, Kłodzko i Łódź. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

W ramach akcji "Trójka wraca do korzeni"  odwiedzimy w następnych miesiącach kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Zobacz więcej na temat: Trójka