X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Michniewicz z radiowej Trójki AuTORytetem studentów dziennikarstwa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 10:00
Beata Michniewicz z Programu 3 Polskiego Radia została uznana – głosami ponad 10 tysięcy studentów kierunków dziennikarskich i mediowych z 22 polskich uczelni wyższych – laureatką plebiscytu MediaTory w kategorii AuTORytet.
Beata Michniewicz
Beata MichniewiczFoto: Wojciech Kusiński

Dziennikarka prowadząca "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" oraz pomysłodawczyni plebiscytu "Srebrne Usta" odbierze nagrodę 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Studenci uznali Beatę Michniewicz za osobę, z której mogą brać przykład jako młodzi adepci dziennikarskiego fachu. Jej wkład w polskie dziennikarstwo jest nieoceniony – mówi Paulina Bochenek, prezeska stowarzyszenia MediaTory, które już po raz 13. organizuje plebiscyt.

W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Tytuł AuTORytetu może otrzymać osoba, której dorobek zawodowy prezentuje wysoki poziom merytoryczny i stanowi istotną wartość dla młodego pokolenia dziennikarzy. – Ta kategoria jest wyjątkowa, ponieważ głosujący – przyszli dziennikarze – sami mogą podać i wybrać swój zawodowy wzorzec. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji – przyznaje Paulina Bochenek.

Beata Michniewicz dołączyła do szerokiego grona laureatów tej zaszczytnej kategorii. W ubiegłych edycjach Plebiscytu studenci wyróżnili między innymi Wojciecha Manna (2010) i Marka Niedźwieckiego (2012) z radiowej Trójki. – Jest to bardzo miłe, ale czy ja czuję się autorytetem? Człowiek cały czas do czegoś dąży, trzyma się tego, czego nauczył się od innych, tego, co sam sobie przemyślał, tego, co się wydaje, że być powinno – skomentowała na antenie Trójki informację o nagrodzie Beata Michniewicz, jednocześnie dziękując studentom, którzy uznali ją za wzór dla przyszłych dziennikarzy.

Laureatka związana jest z Trójką od 1983 roku. W 1992 roku wymyśliła plebiscyt Srebrne Usta, w którym słuchacze wybierają najbardziej oryginalne wypowiedzi polskich polityków. W tym roku odbyła się 23. edycja Srebrnych Ust. W 2011 roku dziennikarka została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia.

Beata Michniewicz odbierze statuetkę 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poznamy wówczas zwycięzców w pozostałych ośmiu kategoriach. Wśród nominowanych dziennikarzy Polskiego Radia są w tym roku: Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu za reportaż "Misja", który zwraca uwagę na problem depresji wśród osób młodych (Kategoria ObserwaTOR – dla reportażystów) oraz Adam Bogoryja-Zakrzewski (również SRiD) za reportaż "Życie nie jest do bani" (Kategoria AkumulaTOR – nagroda za optymistyczny przekaz).

Więcej na stronie: mediatory.pl


(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka