Radiowa Trójka z wizytą na Sri Lance

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:00
Herbata, cynamon, przyprawy, wspaniała architektura i lasy deszczowe. Jak wygląda życie na wyspie, na którą mówi się "Łzą Indii"? Trójka odwiedziłaa kolejne miejsce na mapie świata. Paweł Drozd nadawał dziś swoje relacje ze Sri Lanki, a wszystko to w ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni". 
Audio
  • Dzień dobry ze Sri Lanki! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak wygląda życie na wsi na Sri Lance? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Wizyta w fabryce herbaty (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Kraina Cynamonu (Do południa/Trójka)
  • Czym charakteryzuje się buddyzm lankijski? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Port City – najciekawsze w Kolombo miejsce… nie dla turystów (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wieś na południu Sri Lanki
Wieś na południu Sri LankiFoto: Paweł Drozd/PR

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, była Sri Lanka.

– Łza Indii, Perła Oceanu Indyjskiego, Kraina Cynamonu – tak była nazywana Sri Lanka, tropikalna wyspa, gdzie wśród herbacianych pól stoją skarby buddyjskiej architektury. To tu powstają najwyższej jakości przyprawy, o które w przeszłości zabiegały światowe mocarstwa. To również kraj, w którym 10 lat temu na północy toczyła się wojna. Sprawdziliśmy, czym żyje i jak wygląda współczesna Sri Lanka – mówił Paweł Drozd.

Relacje naszego dziennikarza prosto ze Sri Lanki usłyszeliśmy w środę 27 listopada w porannym i w popołudniowym  wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa".

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułSplit, Miami, PołagęWilnoDelhi i Budapeszt.

Czytaj także

Trójka z wizytą w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:45
Wioletta Myszkowska z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy Litwy. Jej relacji można było wysłuchać w Trójce w środę 14 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto kontrastów, chaosu i magii. "Trójka – jesteśmy połączeni" w Delhi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:05
Michał Żakowski wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Indii. Jego relacji można było słuchać w Trójce w środę 18 września 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka – jesteśmy połączeni" w Budapeszcie!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:00
Mariusz Krzemiński z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Węgier. Jego relacji można było słuchać w Trójce w środę 23 października.
rozwiń zwiń