X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowa Trójka świętowała 90. urodziny Stanisława Barei!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 22:00
Chyba każdy Polak wie, jaki jest miś na miarę naszych możliwość, kto z twarzy podobny jest zupełnie do nikogo i ile powinno być procent cukru w cukrze. A wiemy to dzięki Stanisławowi Barei.
Stanisław Bareja i Stanisław Tym na planie filmu Miś
Stanisław Bareja i Stanisław Tym na planie filmu "Miś"Foto: PAP/CAF – Witold Rozmysłowicz

Gdyby żył, 5 grudnia obchodziłby 90. urodziny. Jego komedie, kiedyś lekceważone, dziś stały się klasyką i zyskały status kultowych. By upamiętnić geniusza komizmu, radiowa Trójka przygotowała na czwartek cykl audycji poświęconych życiu i twórczości Barei. Zaprosiła też Słuchaczy do udziału w plebiscycie na ulubiony film lub serial kultowego reżysera oraz w quizie… barejologicznym. Nie zabrakło również spotkania z rodziną artysty, w którym będą mogli wziąć udział słuchacze Trójki.

"Miś", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Alternatywy 4" – to komedie, które wszyscy znamy i wszyscy chętnie cytujemy. Stanisława Barei (1929-1987). – Dzisiaj "bareizm" brzmi dumnie. Na ten dzień przygotowaliśmy dla słuchaczy mnóstwo niespodzianek. W "Klubie Trójki" pierwszy raz wspólnego wywiadu udzieliła mi cała rodzina reżysera: żona pani Hanna Kotkowska-Bareja, a także dzieci Katarzyna i Jan Barejowie. Pojawił się też absolutny rarytas – jedyny zachowany wywiad z twórcą "Misia", który przeprowadził Jacek Fedorowicz w roku 1981 – mówi Mariusz Cieślik, zastępca dyrektora radiowej Trójki.

W czwartek 5 grudnia po godz. 13.00 gościem specjalnego wydania "Powtórki z rozrywki" był Emilian Kamiński – założyciel i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica. To właśnie w tym miejscu w czwartkowy wieczór, o godz. 19.00, odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone życiu i twórczości reżysera – z udziałem rodziny oraz współpracowników i znawców filmów Barei. Mogli w nim uczestniczyć również słuchacze, którzy zdobyli zaproszenia rozdawane przez cały tydzień w audycji "Do południa" (godz. 9.00-12.00) – mieliśmy dla Państwa pięć podwójnych zaproszeń, a dla tych, którzy byli najszybsi, dwa egzemplarze biografii reżysera "Bareja alternatywnie" autorstwa Macieja Replewicza.   

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" ogłoszony został plebiscyt na ulubiony film lub serial autorstwa Stanisława Barei. Głosowanie trwało do godz. 18.30 (na stronie internetowej Programu 3 Polskiego Radia), a wyniki zostały ogłoszone w popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" przed godz. 19.00. Który film został zwycięzcą?

Ponadto w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00-9.00) mówiliśmy o nieznanym filmie Stanisława Barei, a w "Trzy po trzy" (godz. 18.10) wspomniany już quiz barejologiczny Mariusza Cieślika i Olafa Lubaszenki. Z kolei o godz. 21.05 zaprosiliśmy specjalne wydanie "Klubu Trójki" z udziałem Hanny Kotkowskiej-Barei – żony reżysera oraz dzieci – Jana i Katarzyny Barejów.  

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka