X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mikołajki w Trójce. Piotr Fronczewski czytał "Akademię Pana Kleksa"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:00
Z okazji Mikołajek w piątek 6 grudnia Piotr Fronczewski – znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – czytał w radiowej Trójce fragmenty "Akademii Pana Kleksa". Tego dnia nie zabrakło również rozmowy z Andrzejem Korzyńskim – autorem muzyki do filmów zrealizowanych na podstawie prozy Jana Brzechwy.
Audio
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.1 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.2 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.3 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.4 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.5 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.6 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.7 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.8 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.10 (Trójka)
  • "Akademia Pana Kleksa". Czyta Piotr Fronczewski cz.9 (Trójka)
Piotr Fronczewski
Piotr FronczewskiFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Swoją słynną powieść dla dzieci i młodzieży Jan Brzechwa napisał w 1946 roku. Do dziś książka doczekała się wielu wydań w kraju i na całym świecie. Na jej podstawie nakręcono w 1983 roku film fabularny pod tym samym tytułem – w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego i z muzyką Andrzeja Korzyńskiego. Później powstały trzy inne obrazy kinowe o Ambrożym Kleksie: "Podróże pana Kleksa" (1986), "Pan Kleks w kosmosie" (1988) i "Tryumf pana Kleksa" (2001).

W piątek 6 grudnia, czyli w Mikołajki, fragmenty powieści "Akademia Pana Kleksa" przeczytał w radiowej Trójce znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Piotr Fronczewski, który wcielał się w tytułową postać we wszystkich filmach o słynnym czarodzieju. Prozę Brzechwy można było usłyszeć w: porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.05-9.00), "LP Trójce" (10.05-12.00), "Akademii rozrywki" (13.05-14.00), "W tonacji Trójki" (14.05-15.00), "AnagramiemarganA" (15.05-16.00), popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" (16.05-19.00) i "Liście Przebojów Programu 3" (19.05-22.00).

Ponadto w "AnagramiemarganA" Michała Margańskiego rozmowa z Andrzejem Korzyńskim – autorem ścieżki dźwiękowej do filmowej adaptacji "Akademii Pana Kleksa". To właśnie piosenki z tego filmu będą muzyczną ilustracją do fragmentów, które czytał przez cały dzień Piotr Fronczewski.

(asz)

Czytaj także

"Dla dorosłych i dla dzieci Kleksa czyta Program Trzeci"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:09
Z okazji Mikołajek w piątek 6 grudnia Piotr Fronczewski – znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – czytał w radiowej Trójce fragmenty "Akademii Pana Kleksa". Tego dnia nie zabrakło również rozmowy z Andrzejem Korzyńskim – autorem muzyki do filmów zrealizowanych na podstawie prozy Jana Brzechwy.
rozwiń zwiń