X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójkowa audycja Jana Młynarskiego "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 14:30
Za nami pierwsze wydanie audycji "Dancing, salon, ulica" z udziałem publiczności! Bohaterem programu był Stanisław Grzesiuk, a udział w spotkaniu wzięli: Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka warszawskiego barda oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim.
Audio
  • "Dancing, salon, ulica" na żywo z klubu Nowy Świat Muzyki (Trójka)

W każdą niedzielę o godz. 13.05 Jan Młynarski zabiera słuchaczy Trójki w fascynującą, muzyczną podróż w czasie – przede wszystkim do okresu międzywojnia. Od 15 grudnia utwory swoich ulubionych wykonawców – m.in. Hanki Ordonówny, Adama Astona, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Henryka Warsa, Orkiestry Henryka Golda – raz w miesiącu będzie grał na żywo w klubokawiarni Nowy Świat Muzyki w Warszawie.

– Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w formie "muzycznej kawiarenki", w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów naszych, często już zapomnianych, a jakże wybitnych gwiazd estrady – mówi Jan Emil Młynarski, znakomity muzyk, a od lipca 2018 roku również dziennikarz radiowej Trójki, w której w każdą niedzielę o godz. 13.05 prezentuje piosenki z archiwum Polskiego Radia, ale nie tylko.

W niedzielę 15 grudnia lider Warszawskiego Combo Tanecznego oraz wokalista i bandżolinista Jazz Bandu Młynarski-Masecki (z którym nagrał dwa znakomite albumy "Noc w wielkim mieście" i "Płytę z zadrą w sercu") spotkał się ze swoimi słuchaczami i fanami polskiej muzyki retro w klubokawiarni Nowy Świat Muzyki (ul. Nowy Świat 63). W pierwszym wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" udział wzięli znakomici goście: aktor Marian Opania, Izabela Laszuk – wnuczka Stanisława Grzesiuka oraz Michał Nalewski – redaktor książek o nim. Bo to właśnie Grzesiuk – pisarz, uliczny muzyk i legendarny bard Czerniakowa – był bohaterem inauguracyjnego spotkania z muzyką na żywo. A Janowi Młynarskiemu towarzyszył zespół.

Miejsce audycji zostało wybrane nieprzypadkowo – Nowy Świat Muzyki znajduje się pod adresem bardzo ważnym dla kultury Warszawy, ale nie tylko. Już w XIX wieku dwa budynki, które stały w miejscu obecnej kamienicy przy ul. Nowy Świat 63 mieściły teatr, rewię a nawet kino. To tu – od 1965 roku – działał słynny kabaret Dudek. Obecnie kultowym miejscem zajmuje się (od 2016 roku) Stowarzyszenie Smolna, które prowadzi tu "Nowy Świat Muzyki". Miejsce to wpisuje się w ideę Kwartału Muzycznego, w którym uczestniczą również: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Towarzystwo im. Ignacego Paderewskiego, Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" i Dzielnica Śródmieście.

Audycja została zrealizowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury