"Waglewski Gra-żonie 2020" – koncert w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 19:05
Niemal 30 lat temu, a dokładnie w grudniu 1990 roku, Wojciech Waglewski nagrał 10 utworów, które rok później trafiły na "Waglewski Gra-żonie" – osobistą, niemal intymną płytę będącą wyznaniem miłosnym artysty do jego żony, Grażyny. Teraz powtarza tę miłosno-muzyczną historię na żywo w studiu Programu 3 Polskiego Radia.
Wojciech Waglewski na scenie Trójki
Wojciech Waglewski na scenie TrójkiFoto: Aleksandra Kaczkowska/Polskie Radio

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej lider Voo Voo zagrał blues-rockowe kompozycje ponownie, tym razem w nowych aranżacjach i z zespołem złożonym z jego przyjaciół. Dodatkowo koncert został zarejestrowany i będzie wydany na płycie. 

– Był rok 1990. Bieda postkomuny, puste półki sklepowe, inflacja w Polsce osiągnęła 1400 procent, a imperatyw miłosny nakazuje Artyście, by obdarzyć Żonę wyjątkowo atrakcyjnym prezentem. Galicyjski zmysł gospodarnego operowania środkami podpowiada mu metodę urzeczywistnienia tego celu. Powstaje zbiór 10 nagrań dedykowanych żonie – Grażynie, zrealizowanych przez Artystę samodzielnie (śpiew, gitary, gitara basowa, perkusja i klawisze) z bardzo niewielką pomocą przyjaciół (Edyta Bartosiewicz, Piotr Żyżelewicz i Wojciech Przybylski) - opowiada Jan Chojnacki.


fot: Aleksandra Kaczkowska fot: Aleksandra Kaczkowska

- W następnym roku utwory te ukazują się na płycie i kasecie nakładem legendarnego Poltonu – dodaje Jan Chojnacki. Dziennikarz muzyczny radiowej Trójki zachęcił niedawno Wojciecha Waglewskiego do ponownego zmierzenia się z blues-rockową płytą "Waglewski Gra-żonie", o której powstaniu sam autor mówi: – Należałoby ją potraktować jako ściśle historyczny opis cudu.

Album "Waglewski Gra-żonie" ukazał się w grudniu 1990 roku nakładem wydawnictwa Polton  Foto: mat. promocyjne Album "Waglewski Gra-żonie" ukazał się w grudniu 1990 roku nakładem wydawnictwa Polton Foto: mat. promocyjne

Po prawie 30 latach od powstania tych utworów, Wojciech Waglewski zagrał je znów, ale w zupełnie nowych, odświeżonych aranżacjach. Na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce wokaliście i gitarzyście towarzyszyli Kasia Piszek (klawisze i śpiew), Masha Natanson (śpiew), Antoni Ziut Gralak (trąbka), DJ Eprom (gramofony), Max Mucha (gitara basowa, kontrabas) i Michał Bryndal (perkusja). Nie zabrakło również adresatki tych muzycznych wyznań miłosnych – Pani Grażyna Waglewska była honorowym gościem wydarzenia. 

Tu można posłuchać audycji Wojciecha i Bartosza Waglewskich "Magiel Wagli" w Trójce --->

Transmisja na antenie Trójki odbyła się w ramach audycji "Lista osobista" Piotra Metza.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

Wojciech Waglewski: ta płyta jest dość roztańczona

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:09
Gościem Piotra Metza był Wojciech Waglewski. Muzyk opowiedział o swoim nowym albumie "Za niebawem". W audycji miała miejsce także premiera singla promującego wydawnictwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: podeszliśmy do tego projektu z dużą nieśmiałością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 19:00
Ostatnim przystanek tegorocznego Męskiego Grania jest Żywiec. To tu, w Amfiteatrze pod Grojcem odbywa się nie jeden, a dwa koncerty finałowe jubileuszowej, 10. trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski Gra-żonie 2020 w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 22:00
Po niemal 30 latach od premiery Wojciech Waglewski powrócił do materiału z albumu "Waglewski Gra-żonie". Lider VooVoo zaprezentował nagrane dla swojej żony Grażyny utwory w zupełnie nowych aranżacjach w Trójce 22 lutego 2020 roku.
rozwiń zwiń