Polsko-grecki jazz-rock w Trójce, czyli Apostolis Anthimos Minatures na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 14:00
Apostolis Anthimos to urodzony w Polsce Grek uznawany za jednego z najciekawszych rockowych i jazzowych instrumentalistów w naszym kraju. Gitarzysta i perkusista legendarnej grupy SBB wystąpi w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej z własnym projektem Apostolis Anthimos Miniatures. Zapraszamy do słuchania!
Apostolis Anthimos
Apostolis Anthimos Foto: Tomasz Staszewski

Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Od 1971 roku muzyk legendarnego tria SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa, takimi jak Czesław Niemen, Dżem, Krzak. Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (nagrał z nim m.in. album "Chameleon"). Przez pewien czas mieszkał też w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracujący m.in. z George’em Dalarasem.

Jako solista Apostolis Anthimos debiutował w 1994 roku albumem "Days We Can’t Forget", zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe).

Apostolis Anthimos Miniatures to najnowszy, jazz-rockowy projekt artysty, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 roku "Parallel Worlds". W Trójce zespół wystąpi w składzie: Apostolis Anthimos (perkusja, gitara), Piotr Wyleżoł (instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (gitara basowa), Olaf Węgier (saksofon).

"Parallel Worlds" to pierwszy album projektu Apostolis Anthimos Miniatures wydany w lutym 2018 roku  Foto: Kamil Rubik "Parallel Worlds" to pierwszy album projektu Apostolis Anthimos Miniatures wydany w lutym 2018 roku Foto: Kamil Rubik

Początek koncertu Apostolis Anthimos Miniatures i transmisji w radiowej Trójce w niedzielę 23 lutego od godz. 19.05.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

Wojciech Waglewski: ta płyta jest dość roztańczona

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:09
Gościem Piotra Metza był Wojciech Waglewski. Muzyk opowiedział o swoim nowym albumie "Za niebawem". W audycji miała miejsce także premiera singla promującego wydawnictwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: podeszliśmy do tego projektu z dużą nieśmiałością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 19:00
Ostatnim przystanek tegorocznego Męskiego Grania jest Żywiec. To tu, w Amfiteatrze pod Grojcem odbywa się nie jeden, a dwa koncerty finałowe jubileuszowej, 10. trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski Gra-żonie 2020 w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 22:00
Po niemal 30 latach od premiery Wojciech Waglewski powrócił do materiału z albumu "Waglewski Gra-żonie". Lider VooVoo zaprezentował nagrane dla swojej żony Grażyny utwory w zupełnie nowych aranżacjach w Trójce 22 lutego 2020 roku.
rozwiń zwiń