"Męskie Granie 2019. Dogrywka". Premiera wyjątkowej płyty wydanej przez Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 00:00
Nosowska, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Lao Che, Voo Voo, duet Maleńczuk & Waglewski – ci i wielu innych znakomitych artystów pojawiło się albumie  "Męskie Granie 2019. Dogrywka", który miał swoją premierę 17 kwietnia! Wydawnictwo ukazało się także w formie cyfrowej.
Męskie Granie 2019. Dogrywka
"Męskie Granie 2019. Dogrywka" Foto: mat. prasowe

Na płycie wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia znalazło się aż 15 utworów w wykonaniu najlepszych polskich artystów rodzimego popu, rocka i elektroniki. Wśród wykonawców znaleźli się m.in.: , a ozdobą albumu są nowe aranżacje takich klasycznych przebojów, jak "Iść w stronę słońca" 2+1, czy "Oni zaraz przyjdą tu" grupy Breakout.

Dziesiąta, jubileuszowa trasa koncertowa Męskie Granie była jednym z najważniejszych artystycznych wydarzeń ostatnich lat w Polsce. Koncerty na długo pozostaną w pamięci fanów artystów tworzących to muzyczne dzieło. Album "Dogrywka" stanowi przedłużenie tych wspomnień. Jest też specjalnym dodatkiem do albumu "Męskie Granie 2019", który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku nakładem Polskiego Radia i uzyskał status platynowej płyty.

"Męskie Granie 2019 – dogrywka"  (foto: mat. prasowe) "Męskie Granie 2019 – dogrywka" (foto: mat. prasowe)

Agencja Muzyczna Polskiego Radia ma przyjemność być wydawcą tych niezwykłych rejestracji i wspierać trasę od samego początku. Tym razem również nie zabraknie utworów największych twórców sceny alternatywnej, m.in.: Nosowska, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Lao Che, Voo Voo, duet Maleńczuk & Waglewski, ale też The Dumplings czy Bass Astral x Igo. Album zawiera także piosenki wykonane w hołdzie dla klasyków polskiej muzyki rozrywkowej – zespołów Breakout i 2+1. Dzięki tej kompilacji można powrócić wspomnieniami do atmosfery letniej trasy.

Męskie Granie to kultowy projekt, którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Od początku istnienia przyciągał największych twórców muzyki oraz słuchaczy w całym kraju. Projekt ma na celu zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie publiczności do muzycznych eksperymentów. Program 3 Polskiego Radia, jako współtwórca tego muzycznego fenomenu – medialny partner i promotor wydarzenia, od 10 lat czynnie angażował się w rozwój trasy, relacjonując słuchaczom koncerty i przybliżając tym samym ich niepowtarzalny klimat.

Tracklista:

1. Maleńczuk & Waglewski – Koledzy

2. Mazolewski/Porter – Six Feet Under

3. Lao Che – United Colours Of Armagedon

4. The Dumplings – Kocham być z Tobą

5. Bass Astral x Igo – It’s Only Emotion

6. Ania Rusowicz feat. Steve Nash – Iść w stronę słońca (Tribute to 2+1)

7. Łąki Łan – Bombaj

8. Paulina Przybysz & Rita Pax feat. Vito Bambino & Wojciech Waglewski – Oni zaraz przyjdą tu (Tribute to Breakout)

9. Kortez – Dziwny sen

10. Krzysztof Zalewski – Zboża

11. Natalia Przybysz feat. Ralph Kaminski – Sto lat

12. Skalpel Big Band – Simple

13. Nosowska – Brawa dla Państwa

14. Voo Voo feat. Monika Borzym & Ritmo Bloco – Flota zjednoczonych sił

15. Ørganek – Niemiłość


(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie