Port Kultury – seria koncertów Narodowego Centrum Kultury we współpracy z radiową Trójką

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:00
W każdą sobotę, do 4 lipca, zapraszamy Was do Portu Kultury! Serię koncertów wprost znad klimatycznego brzegu Wisły otworzył zespół Tęskno, który po raz pierwszy wykonał na żywo autorską aranżację utworu "Zabierz mnie do morza". Nową wersję piosenki Adama Repuchy zespół Joanny Longić przygotował w związku ze stuleciem zaślubin Polski z Bałtykiem.

– Narodowe Centrum Kultury we współpracy z radiową Trójką, zaprasza na muzyczne spotkania z niebanalnymi artystami w Porcie Kultury. Przez kolejnych pięć sobotnich wieczorów wodna sceneria będzie naturalnym tłem dla wyjątkowej muzyki, która pobudza wyobraźnię i uwalnia emocje. Mamy nadzieję, że Wisła poniesie te dźwięki z Warszawy aż nad Bałtyk, który powrócił do Polski równo sto lat temu. Motywem muzycznym naszego rocznicowego spotu jest właśnie nostalgiczna piosenka "Zabierz mnie do morza" zespołu Tęskno. Wszystkie letnie koncerty z barki na Wiśle będziemy dla Was transmitować w radiu i internecie – komentuje prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK.    

Tęskno / Port Kultury – koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

Każdy koncert poprzedza rozmowa redaktora Piotra Metza z artystami.

– Podobnie jak Wam jest mi ogromnie Tęskno do grania na żywo. Leszek Możdżer opowiedział mi kiedyś o magicznym wpływie wody na muzykę i nas samych. Dlatego zaprosiliśmy naszych przyjaciół muzyków właśnie do Portu Kultury. Unikatowa sceneria pomaga stworzyć unikatowe widowisko. Zajrzyjcie koniecznie. Na razie wirtualnie – zaprasza Piotr Metz 

Zabierz mnie do morza... / Stulecie zaślubin Polski z Bałtykiem (źródło: YouTube / NCKultury)

Każdy koncert transmitujemy na antenie radiowej Trójki. Na rozmowę z artystami zapraszamy o godz. 19.30, na granie na żywo – od godz. 20.05. 

Do usłyszenia i zobaczenia! 

Zobacz więcej na temat: Trójka