Port Kultury. Za nami koncert Tomasza Makowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 21:00
W każdą sobotę, aż do 4 lipca Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Programem 3 proponuje serię koncertów wprost znad klimatycznego brzegu Wisły w Warszawie. 13 czerwca usłyszeliśmy Tomasza Makowieckiego, który wykonał utwory z płyty "Moizm". Każdy koncert transmitowany był bezpłatnie na fanpage'u NCK, na Facebooku i antenie radiowej Trójki.  
Port Kultury. Koncert Tomasza Makowieckiego
Port Kultury. Koncert Tomasza MakowieckiegoFoto: Oko i Ucho

– Narodowe Centrum Kultury wspólnie z radiową Trójką zaprasza na muzyczne spotkania z niebanalnymi artystami w Porcie Kultury. Przez kolejne sobotnie wieczory wodna sceneria jest naturalnym tłem dla wyjątkowej muzyki, która pobudza wyobraźnię i uwalnia emocje. Wszystkie letnie koncerty z barki na Wiśle będziemy dla Was transmitować w radiu i internecie – mówił prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK, zapowiadając serie spotkań z artystami.

Podczas drugiego z serii koncertu usłyszeliśmy Tomasza Makowieckiego  producenta, muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów. W Porcie Kultury wykonał on utwory  ze swojej czwartej płyty "Moizm", wydanej w 2013 roku. Album, od dawna niedostępny na rynku, w lutym zadebiutował na serwisach streamingowych. Występ Tomasza Makowieckiego w Porcie Kultury był jego długo oczekiwanym przez fanów powrotem do koncertowej działalności.

Tomasz Makowiecki / Port Kultury  koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

Każdy koncert poprzedza rozmowa redaktora Piotra Metza z występującymi gośćmi.

– Podobnie jak Wam jest mi ogromnie Tęskno do grania na żywo. Leszek Możdżer opowiedział mi kiedyś o magicznym wpływie wody na muzykę i nas samych. Dlatego zaprosiliśmy naszych przyjaciół muzyków właśnie do Portu Kultury. Unikatowa sceneria pomaga stworzyć unikatowe widowisko. Zajrzyjcie koniecznie. Na razie wirtualnie – mówił, zapraszając na koncert Piotr Metz 

Wywiad z Tomkiem Makowieckim / Port Kultury  koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)


W poprzednią sobotę w Porcie Kultury wystąpił zespół Tęskno