Beata Pawlikowska i Roman Dziewoński z autorskimi, niedzielnymi audycjami w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 19:55
Do radiowego studia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wraca – po 22-letniej przerwie – Beata Pawlikowska. Premiera jej muzyczno-podróżniczego cyklu "Blondynka w Trójce" w niedzielę 21 czerwca.
Myśliwiecka 357
Myśliwiecka 3/5/7Foto: A. Szklarczyk/PR

– Trójka jest dla mnie najbardziej niezwykłym radiem. Była moim pierwszym oknem na świat, pierwszym radiem, którego słuchałam świadomie jako nastolatka – z zachwytem i przejęciem, wsłuchując się w każde słowo i każdy dźwięk muzyki. Jest dla mnie miejscem magicznym. Myślę, że Trójka jest wyjątkowa także z powodu swoich słuchaczy, z którymi ma bliski, emocjonalny kontakt i z którymi ma taką relację, jaka istnieje między przyjaciółmi. To piękne i rzadkie we współczesnym świecie, tym bardziej więc cieszę się, że będę miała zaszczyt i przyjemność w tym uczestniczyć – mówi Beata Pawlikowska. Dziennikarka, podróżniczka i autorka poradników spotykać się będzie ze słuchaczami w każdą niedzielę w godz. 11.00-13.00. Premiera audycji "Blondynka w Trójce" w niedzielę 21 czerwca.

– Odeszłam z Trójki 22 lata temu, które poświęciłam na podróżowanie i pisanie książek. Odkryłam mnóstwo niesamowitych miejsc, ale też podczas wypraw na koniec świata zrozumiałam bardzo dużo rzeczy, które uważam dzisiaj za życiowo najważniejsze. Wracam, żeby podzielić się tym, co odkryłam. Będę opowiadać o najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejscach, które widziałam, a także o tym, co zrozumiałam o życiu i o świecie. Przyniosę też wszystkie moje ulubione piosenki – od Elvisa Presleya i Beatlesów przez Eltona Johna i Stinga, aż po Johna Legenda i Pharrella Williamsa. Do usłyszenia! – dodaje Beata Pawlikowska.

W niedzielę 14 czerwca , przed mikrofon Programu 3 powrócił Roman Dziewoński. W swoim autorskim cyklu "Do trzech razy nuta" prezentuje znakomitą, stylową muzykę. W trakcie pierwszego spotkania ze słuchaczami dziennikarz zapowiedział: Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków – swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień.

To już trzecia dziennikarska przygoda Romana Dziewońskiego z Trójką. Poprzednio przy Myśliwieckiej pracował od 1977 do 1980 roku, by wrócić w latach 90. Dziennikarz cały czas współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, dla którego pisze sztuki radiowe i słuchowiska. Jest również autorem wielu książek – przede wszystkim biografii polskich gwiazd kina i estrady. Emisja jego audycji w każdą niedzielę w godz. 15.00-17.00.

Zobacz więcej na temat: Trójka