Dulfer, Hart, Dudziak, Miśkiewicz i Napiórkowski, czyli finałowy koncert Ladies' Jazz Festival 2020 w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 15:00
Na scenie w Gdyni Urszula Dudziak Solo oraz Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, a na telebimach i w internecie: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart – program finałowego koncertu tegorocznej, hybrydowej edycji Ladies' Jazz Festival zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Transmisja wydarzenia w najbliższą niedzielę 26 lipca w radiowej Trójce, początek o godz. 19.05.
Urszula Dudziak
Urszula DudziakFoto: PAP/Marcin Obara

Epidemia koronawirusa zmieniła diametralnie życie koncertowe na całym świecie. Z ograniczeniami spowodowanymi pandemią zmierzyć musieli się również organizatorzy tegorocznego Ladies' Jazz Festivalu w Gdyni – jedynej na świecie imprezy jazzowej, której bohaterkami są śpiewające panie.

Ladies' Jazz Festival 2020 Foto: mat promocyjne Ladies' Jazz Festival 2020 (foto: mat. promocyjne)

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się we wcześniej zaplanowanym terminie, od 20 do 26 lipca, choć – jak mówią organizatorzy – okoliczności zwyczajne nie są. Pandemia wymusiła na nich zastosowanie szczególnych rozwiązań, zapewniających artystom i publiczności bezpieczeństwo, co spowodowało ograniczenie biletowanych miejsc. W związku z tym wszystkie koncerty LJF można oglądać w internecie – na kanale YouTube i w mediach społecznościowych – a finałowy wieczór transmitowany będzie również przez radiową Trójkę.

Dla festiwalowej i radiowej publiczności na żywo w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpią: Urszula Dudziak w solowym projekcie, Dorota Miśkiewicz z akompaniamentem Marka Napiórkowskiego, a on-line zaprezentowane zostaną mini-recitale: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart. Koncert poprowadzi Piotr Baron z Programu 3 Polskiego Radia.

Koncert Beth Hart w studiu im. Agnieszki Osieckiej  Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Koncert Beth Hart w studiu im. Agnieszki Osieckiej (foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

Radiowa Trójka jest wieloletnim patronem medialnym wydarzenia.

Transmisja w niedzielę 26 lipca od godz. 19.05.

Zaproszenie na Ladies' Jazz Festival 2020. Urszula Dudziak/Modernlook

Czytaj także

Wielki finał 15. edycji Ladies’ Jazz Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 07:36
Dwa koncerty na zakończenie Ladies’ Jazz Festival 2019! Krystyna Stańko i jej rewelacyjny Aquarius – Koncert z Orkiestrą i 15-lecie Nouvelle Vague na 15. edycji Ladies’ Jazz Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 edycja Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:00
W dniach 21-28 lipca odbędzie się największe święto kobiecej muzyki. Mowa o 15 edycji Ladies' Jazz Festival w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Baron nadaje z Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:00
– Fani kobiecego jazzu zaskakują nas pozytywnie swoim zainteresowaniem, klikaniem, oglądaniem i byciem z nami – mówił w Trójce Piotr Łyszkiewicz, dyrektor właśnie trwającego Ladies' Jazz Festival w Gdyni, który wyjątkowo odbył się w formie hybrydowej. Na miejscu był Piotr Baron.
rozwiń zwiń