Radiowa Trójka po kaszubsku, czyli premiera spektaklu "Morze w czasach zarazy". W obsadzie Maria Seweryn

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 14:00
Scena Teatralna Trójki zaprasza w niedzielę 26 lipca na premierę "popandemicznego" słuchowiska, łączącego w sobie wątki kaszubskie, pokoleniowe, tożsamościowe i ekologiczne. W obsadzie "Morza w czasach zarazy" autorstwa Wojciecha Fułka znaleźli się min. Maria Seweryn, Andrzej Żak i Magda Żulińska. Emisja o godz. 20.05.
Maria Seweryn
Maria Seweryn Foto: PAP/Archiwum Leszczyński

Autorem scenariusza jest sopocki poeta Wojciech Fułek, spektakl wyreżyserował Romuald Wicza-Pokojski, a gospodynią sceny była dziennikarka Trójki Barbara Marcinik. W tym radiowym spektaklu zagrali Maria Seweryn (na zdjęciu), Andrzej Żak i Magdalena Żulińska. Usłyszeć w nim będzie można również Krzysztofa Gordona i – grającego w języku kaszubskim – Tomasza Fopkę. Reżyserem dźwięku był Andrzej Brzoska, a muzycznie spektakl zilustrował Kacper Fułek.

Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski

Spektakl, zagrany w przestrzeniach wejherowskiego pałacu i parku, zrealizowany został przy współudziale Radia Gdańsk – dźwięk rejestrowali inżynier Andrzej Dubas i Marek Iwanowski, a fragmenty tekstu na język kaszubski przetłumaczyła dziennikarka Tatiana Slowi.

***

Wojciech Fułek – "Morze w czasach zarazy"; Emisja w niedzielę 26 lipca o godz. 20.05.

Reż. Romuald Wicza-Pokojski

Występują: Maria Seweryn, Krzysztof Gordon, Andrzej Żak, Magda Żulińska 

nagrania dokonano w Wejcherowie 11 lipca br.


Czytaj także

Wielki finał 15. edycji Ladies’ Jazz Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 07:36
Dwa koncerty na zakończenie Ladies’ Jazz Festival 2019! Krystyna Stańko i jej rewelacyjny Aquarius – Koncert z Orkiestrą i 15-lecie Nouvelle Vague na 15. edycji Ladies’ Jazz Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 edycja Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:00
W dniach 21-28 lipca odbędzie się największe święto kobiecej muzyki. Mowa o 15 edycji Ladies' Jazz Festival w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Baron nadaje z Ladies' Jazz Festival Gdynia 2020

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:00
– Fani kobiecego jazzu zaskakują nas pozytywnie swoim zainteresowaniem, klikaniem, oglądaniem i byciem z nami – mówił w Trójce Piotr Łyszkiewicz, dyrektor właśnie trwającego Ladies' Jazz Festival w Gdyni, który wyjątkowo odbył się w formie hybrydowej. Na miejscu był Piotr Baron.
rozwiń zwiń