Radiowa Trójka z wizytą w Chanii!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 18:00
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy z reporterskim mikrofonem Kretę.
Izabela Woźniak w Chani
Izabela Woźniak w ChaniFoto: Izabela Woźniak
Na Krecie rośnie 30 milionów drzew oliwnych, a gaje oliwkowe to dziesiątki hektarów ziemi. Mówią, że kreteńska oliwa jest najlepsza na świecie. Nasza reporterka Izabela Woźniak wybrała się w okolice Falassarna, by to zbadać. Postanowiła też wypłynąć w rejs z miejscowym rybakiem, bo przecież kreteńska kuchnia słynie z owoców morza.
A także z tego, że mieszkańcy wyspy gotują to, co rośnie dookoła nich, na przykład dzikie kapary. Pojechała też do górskiej miejscowości o nazwie Morwa, bo rosną tam morwy. Przy partyjce gry w karty pytała mieszkańców, co u nich słychać. Spotkała się też z Polakami zakochanymi w Krecie, którzy podjęli wyzwanie i przeprowadzili się na tę wyspę.
Relacji naszej dziennikarki prosto z Chanii można słuchać w czwartek, 30 lipca w porannym i w popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Byle do 13".

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęJerozolimęPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułSplit, Miami, PołagęWilnoDelhiBudapeszt, Sri Lankę i Tel Awiw.

Czytaj także

Miasto kontrastów, chaosu i magii. "Trójka – jesteśmy połączeni" w Delhi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:05
Michał Żakowski wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Indii. Jego relacji można było słuchać w Trójce w środę 18 września 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka – jesteśmy połączeni" w Budapeszcie!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:00
Mariusz Krzemiński z Programu 3 Polskiego Radia wybrał się z reporterskim mikrofonem do stolicy Węgier. Jego relacji można było słuchać w Trójce w środę 23 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Trójka z wizytą w Tel Awiwie!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 16:48
– Tu można łatwo zapomnieć, że jest grudzień. Ciepły piasek, ciepła woda, obok mnie plaża – mówiła Monika Suszek w dzisiejszej porannej audycji "Zapraszamy do Trójki". Z mikrofonem wybraliśmy się do Tel Awiwu, a wszystko to w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni". 
rozwiń zwiń