Łukasz "Ciechan" Ciechański dołącza do Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:00
– Trójka zawsze była, jest i będzie miejscem, gdzie prezenter, DJ, dziennikarz, czy jakkolwiek moi koledzy i koleżanki z branży chcą się nazywać, jest kimś więcej niż zapowiadaczem utworów, konkursów, kolejnej akcji sponsorowanej albo konkursu smsowego, w którym można wygrać dużego fiata i bagażnik pełen galaretki od sponsora – mówi Łukasz "Ciechan" Ciechański, którego słuchacze Programu III już niedługo będą mogli usłyszeć w paśmie porannym.
Łukasz Ciechan Ciechański
Łukasz "Ciechan" CiechańskiFoto: Archiwum prywatne

"Ciechan" Ciechański to człowiek orkiestra. Jest nie tylko prezenterem radiowym, ale także montażystą, producentem video oraz basistą zespołu Wild Pig. Przygodę z radiem zaczynał w 2005 roku w Akademickim Radiu Kampus. Później związany był z Antyradiem, Chillizet, Planecie FM, Radiostacją i Rock Radiem.

– Trójka ma zaplecze technologiczne i infrastrukturę, których pozazdrościć jej może każda komercyjna stacja radiowa. Komercyjne stacje wmawiają Słuchaczom, że "grają co chcą" albo "są bezkompromisowe", kiedy w rzeczywistości playlistę generuje komputer, a sami prezenterzy mają dosyć tych samych utworów, które zapowiadają po kilkanaście razy w tygodniu. Uważam, że komercyjne stacje uwikłane w niejednoznaczne układy z wytwórniami, niedopuszczające młodych zespołów na antenę, zamknięte w samouwielbieniu i oprawiające w ramki swoje ostatnie wyniki słuchalności powinny zacząć się bać – mówi Ciechański. – Aha, polityka. Ja się w politykę nie mieszam. Jak się chcecie kłócić, to się kłóćcie dalej. Ale z daleka od radia i mojej nieskromnej osoby. Przyszedłem tutaj żuć gumę i orać konkurencję. I właśnie skończyła mi się guma – dodaje Łukasz Ciechański.

Witamy!

Zobacz więcej na temat: Trójka