PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 06:49
Zespół portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej.
Srebrny BohaterON dla portalu PolskieRadio.pl
Srebrny BohaterON dla portalu PolskieRadio.plFoto: PR24

Nagrodzony serwis (TUTAJ) przygotowany został we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej.

Czytaj więcej
bohteron2020.jpg
Finałowa gala rozdania nagród BohaterON 2020. Znamy laureatów wszystkich kategorii
Posłuchaj
00:29 10795982_2.mp3 Dyrektor Krzysztof Kossowski o nagrodzonym serwisie portalu PolskieRadio.pl (IAR)

- Srebrny BohaterON w kategorii "Dziennikarz" to wspaniałe uhonorowanie wielomiesięcznej, ciężkiej pracy zespołu portalu Polskiego Radia. Nad tym nowatorskim projektem nasi graficy, programiści i redaktorzy pracowali przez blisko pół roku. Bardzo cieszy nas, że taki sposób popularyzowania historii Polski, także za granicą, poprzez wielojęzyczne, multimedialne strony internetowe został zauważony i doceniony. Mam nadzieję, że w przyszłości, w portalu Polskiego Radia będzie powstawało jeszcze więcej takich projektów - mówił Krzysztof Kossowski, zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej.

Posłuchaj
00:27 10795982_3 (1).mp3 Nagroda BohaterON 2020 dla portalu polskieradio.pl (IAR)

Wielkie wyróżnienia

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną - w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiono ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę - z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Laureaci Nagrody zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: Firma, Instytucja, Nauczyciel, Osoba publiczna, Dziennikarz, Organizacja non profit i Pasjonat. W każdej z nich, trzy wyróżnienia - brązowy, srebrny i złoty BohaterON - przyznali członkowie Kapituły Nagrody, a jedno - Złoty BohaterON Publiczności - internauci, którzy oddawali głosy na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej akcji.

Czytaj więcej
1200_PR_Niepodległa_PAP.jpg
Nowa forma opowieści o Bitwie Warszawskiej. Premiera serwisu internetowego

Nagrody zostały przyznane na uroczystej gali, która odbyła się 14 grudnia w Auli Głównej Centrum Konferencyjnego E10 w Warszawie. Ze względu na reżim sanitarny byli na niej obecni tylko laureaci nagrody.

***

Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

jp/ds/kh

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Posłuchaj wspomnień świadków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 06:00
"Jest rzeczą prawdopodobną, że bitwa pod Warszawą ocaliła Europę Środkową i część Zachodniej przed przed fanatyczną tyranią sowiecką" – zapisał brytyjski dyplomata lord Edgar D’Abernon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska pokazała fenomen mobilizacji społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 06:00
 - Przydzielony do 2 Pułku Piechoty znalazłem w nim 500 starych żołnierzy i około 2 tysięcy ochotników – studentów, uczniaków, harcerzy siedemnasto-osiemnastoletnich, którzy po raz pierwszy trzymali w ręku karabin i strzelać ani bić się nie umieli– wspominał Józef Werobej, oficer Brygady Syberyjskiej. Ci zwykli ludzie obronili Polskę przed bolszewikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wspólnego ma "King Kong" z Bitwą Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 05:56
Niewykluczone, że jedna z najbardziej kultowych scen w historii kinematografii zainspirowana była wydarzeniami wojny 1920 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europie groził totalitaryzm". Co by się stało, gdyby Polska przegrała Bitwę Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 06:00
- Wiktoria 1920 roku stanowiła przełom, którego skali nie potrafimy sobie wyobrazić – oceniał w archiwalnej audycji Polskiego Radia prof. Andrzej Ajnenkiel. – Szanse na rządy totalitaryzmu w Europie były olbrzymie.
rozwiń zwiń