"Trójka pomaga". Otoczmy opieką osamotnionych

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:00
– Składając sobie świąteczne życzenia, zawsze wracamy myślą do tych, którzy rotę policyjnego ślubowania wypełnili do końca. Na tablicy pamięci w Komendzie Głównej Policji figurują 122 nazwiska naszych koleżanek i kolegów, którzy od 1990 roku oddali w służbie własne życie. Szczególną opieką otaczamy tych, którzy zostali sami przez to, że ci wspaniali ludzie postanowili służyć drugiemu człowiekowi, zapewniając mu jedną z podstawowych potrzeb, jaką jest bezpieczeństwo, i zapłacili za to najwyższą cenę – mówił nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Trójka pomaga lewandowski
Wylicytuj koszulkę Piłkarza Roku. Lewandowski dołącza do akcji "Trójka pomaga"

W 1997 roku z inicjatywy Komendanta Głównego Policji powstała Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. To na jej rzecz odbędzie się w niedzielę 20 grudnia charytatywna licytacja w ramach akcji "Trójka pomaga". Dotychczas jednym z elementów finansowego wspierania fundacji były bale charytatywne. W zeszłym roku dzięki temu wydarzeniu udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Tegoroczny bal się nie odbędzie, z powodów związanych z pandemią. – Stąd ogromna prośba i jednocześnie wielka wdzięczność dla Polskiego Radia. Chciałbym bardzo podziękować pani prezes Agnieszce Kamińskiej, która osobiście zaangażowała się w proces licytacji i wsparcia fundacji – dodał rozmówca Piotra Firana. 

Posłuchaj
06:40 _PR3_AAC 2020_12_18-12-12-07 Trojka pomaga komendant.mp3 Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji o wadze wsparcia dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach (Trójka do trzeciej)

 


Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
"Polskie Radio zawsze jest blisko tych, którzy potrzebują pomocy". Agnieszka Kamińska o akcji "Trójka pomaga"

– W tej chwili fundacja obejmuje swoją opieką około 250 osób. To są wdowy, wdowcy i dzieciaki po poległych policjantach. Trzeba mieć świadomość, że ogromna większość tych poległych bohaterów w granatowych mundurach to byli ludzie młodzi, na początku swojej zawodowej kariery. (…) Zależy nam na tym, żeby zbierać te środki i wspierać najbliższych naszych bohaterów. Pomagać im w codziennym funkcjonowaniu, rozwijać ich talenty, bo wielu utalentowanych ludzi jest pod opieką fundacji. Na licytację są przeznaczone ich dzieła. Zachęcam, żeby je licytować – mówił gość piątkowej "Trójki do trzeciej".

Jak policjanci wspierają akcję "Trójka pomaga"? – Przekazujemy różne przedmioty, ale w sposób szczególny chciałbym zarekomendować możliwość uczestnictwa w locie szkoleniowym śmigłowcem typu Bell polskiej policji – mówił Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk. 

Aukcja w ramach "Trójka pomaga" coraz bliżej

W niedzielę 20 grudnia na antenie Programu 3 Polskiego Radia odbędzie się charytatywna licytacja w ramach akcji "Trójka pomaga". Słuchacze będą mogli zdobyć wiele cennych i atrakcyjnych przedmiotów i usług. Całkowity dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Aukcja na antenie Trójki potrwa od godz. 12.00 do 18.00 w niedzielę 20 grudnia, a na stronie trojkapomaga.pl do wtorku 22 grudnia do godz. 20.00.

Aukcję poprowadzą dziennikarze Trójki: Witold Lazar i Piotr Łodej.

Jakie przedmioty można licytować?

Wśród niezwykłych przedmiotów podarowanych na licytację jest m.in. przekazana przez Roberta Lewandowskiego koszulka z wygranego meczu Polska - Bośnia i Hercegowina z autografem kapitana reprezentacji.

Wśród przedmiotów przekazanych na aukcję przez znane osobistości i przyjaciół Trójki są także m.in. wieczne pióro i złota broszka od Pary Prezydenckiej, klubowa koszulka Marcina Gortata czy obrazy Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Dariusza Milińskiego.

Z pełną listą i opisem darów przeznaczonych na licytację zapoznać się można na stronie trojkapomaga.pl. Aukcję wspierają również inne anteny Polskiego Radia: Jedynka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz portal polskieradio.pl

- Polskie Radio zawsze stara się być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Właśnie w taki sposób rozumiemy naszą misyjną działalność, dlatego często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne – takie, jak specjalna, przedświąteczna licytacja w Trójce na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Mam nadzieję, że środki zebrane w jej trakcie sprawią, że najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla tych rodzin choć trochę lepsze, a Nowy Rok przyniesie im więcej spokoju i nadziei – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Firan
Gość: nadinsp. dr Jarosław Szymczyk (Komendant Główny Policji)
Data emisji: 18.12.2020
Godzina emisji: 12.12

gs


Czytaj także

Sylwester Chęciński: robienie komedii to mordęga

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 19:00
– Ten rodzaj komedii, który ja preferuję, wymaga niestety bardzo ciężkiej harówy – mówił słynny reżyser, który 20 marca odebrał nagrodę Złotego Orła za osiągnięcia życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W polskim filmie, proszę pana, nic się nie dzieje... "Rejs" pół wieku po premierze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:30
Zanim swoje najlepsze komedie nakręcił Stanisław Bareja, był już "Rejs" Marka Piwowskiego. Dokładnie pół wieku temu na ekrany rodzimych kin trafił ten niezwykły film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do M. 4": premiera odwołana!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:00
Premiera czwartej części popularnej komedii romantycznej "Listy do M." była planowana już w środę 4 listopada. Niestety, z powodu pandemii została przełożona na późniejszy, na razie nieokreślony, termin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Detale z planu filmowego - od jaja przez rękę do twarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:45
Zasłynęli nie tylko w Polsce wykonaniem miedzianej repliki smoczego jaja z serialu "Gra o tron", a potem zaprojektowaniem odciętej ręki Jamiego Lannistera, jednego z głównych bohaterów tego serialu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alternatywy 4": kto na to pozwolił?!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:45
Ten serial gromadził przed telewizorami miliony ludzi, każdy odcinek był szeroko komentowany następnego dnia w tramwajach, autobusach, w pracy i w domu. Wszyscy wiedzieli, kim był Anioł, Balcerek, doktor Kołek i profesor Dąb-Rozwadowski a cytaty na stałe weszły do mowy potocznej. 30 listopada 1986 roku TVP wyemitowała pierwszy odcinek kultowego serialu "Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei.
rozwiń zwiń