Akcja charytatywna "Trójka pomaga". Licytacja przeniosła się do internetu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 16:05
46 tysięcy złotych – tyle wylicytowano podczas trwającej sześć godzin internetowej części akcji "Trójka pomaga". Dzięki hojności słuchaczy najwięcej – bo niemal 10 tysięcy udało się zebrać za wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej. Za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem! Dalsza część licytacji przeniosła się do internetu, na stronę trojkapomaga.pl. Licytować można tam na przykład szkolenia prowadzone przez byłych komandosów czy dzieła sztuki. 
Piotr Łodej i Witold Lazar
Piotr Łodej i Witold LazarFoto: Wojciech Dorosz/PR

Dary na licytację przekazali m.in. Para Prezydencka, premier Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski i Iga Świątek. Wśród licytujących w tym roku znaleźli się przede wszystkim prywatni darczyńcy, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą akcję mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią. Najważniejszym celem akcji było zwrócenie uwagi na los podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, co udało się nam osiągnąć.


Aukcja na stronie trojkapomaga.pl - potrwa do wtorkowego wieczoru (22 grudnia). 

Wśród niezwykłych przedmiotów podarowanych na licytację przez znane osobistości i przyjaciół Trójki są m.in. wieczne pióro i złota broszka od Pary Prezydenckiej, koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem z meczu Polska-Bośnia i Hercegowina, sukienka oraz czapka z autografem od Igi Świątek, klubowa koszulka Marcina Gortata czy obrazy Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Dariusza Milińskiego. Z pełną listą i opisem darów przeznaczonych na licytację zapoznać się można na stronie trojkapomaga.pl. Aukcję wspierają również inne anteny Polskiego Radia: Jedynka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz portal polskieradio.pl


Posłuchaj
96:07 2020_12_20 16_08_49_PR3_Audycja_specjalna.mp3 "Trójka pomaga". Tak licytowali słuchacze (Audycja specjalna/Trójka)

 

Pozostałe jeszcze aukcje można śledzić na stronie trójkapomaga.pl 

 

Posłuchaj
01:13 PR3_MPLS 2020_12_20-18-00-31.mp3 Podsumowanie niedzielnej aukcji "Trójka pomaga" (Serwis informacyjny Trójki)

 

– Polskie Radio zawsze stara się być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Właśnie w taki sposób rozumiemy naszą misyjną działalność, dlatego często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne – takie, jak specjalna, przedświąteczna licytacja w Trójce na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Mam nadzieję, że środki zebrane w jej trakcie sprawią, że najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla tych rodzin choć trochę lepsze, a Nowy Rok przyniesie im więcej spokoju i nadziei – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.


tp3.jpg
"Trójka pomaga" - licytacje w sieci
Filiżanka Premiera, płyta z muzyką Moniuszki od Marszałka Senatu czy pióro i długopis od Marszałek Sejmu? Wciąż można je kupić na specjalnej stronie internetowej: trojkapomaga.pl.

Aukcję na antenie prowadzili w niedzielę dziennikarze Trójki: Witold Lazar i Piotr Łodej

Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

Całkowity dochód z charytatywnej akcji "Trójka pomaga" wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.