Dariusz Urbanowicz w redakcji sportowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 17:00
Najnowszym „transferem” redakcji sportowej Programu 3 Polskiego Radia jest Dariusz Urbanowicz – doświadczony dziennikarz z pokaźnym stażem w różnych mediach oraz ceniony komentator m.in. TVP, Eurosportu, SportKlubu, Orange Sport i Canal+.
Dariusz Urbanowicz dołączył do redakcji sportowej Trójki
Dariusz Urbanowicz dołączył do redakcji sportowej TrójkiFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

Dariusz Urbanowicz pracował też m.in. w „Przeglądzie Sportowym”, miesięczniku „Żagle” i Radiu PIN. Jest współzałożycielem i pierwszym redaktorem naczelnym internetowego Radia Weszło FM. Był także spikerem Legii Warszawa w latach 2014-2017. 

– „Sport w Trójce” od zawsze kojarzył mi się z czymś doskonałym: zrozumieniem sportu, spojrzeniem na zawodników od ludzkiej strony, dystansem, nierzadko z przymrużeniem oka. Tego właśnie szukam w „moim” dziennikarstwie – mówi Dariusz Urbanowicz. – O pracy w tej redakcji nawet nie śmiałem marzyć. Każde niedzielne popołudnie u mnie to obowiązkowe, rodzinne słuchanie „Trzeciej Strony Medalu”. Jedna z naczelnych zasad judo brzmi: nie ma końca nauki judo. Tak samo jest z pracą głosem. Od kilkunastu lat pracuję w radiu i uważam je za najwspanialsze medium. A Polskie Radio to gwarancja najwyższego kunsztu. Wierzę, że uda mi się stworzyć określoną jakość i zarazić słuchaczy swoim sportowym entuzjazmem. Jestem bardzo ciekawy tego wyzwania, czuję wielką ekscytację – dodaje dziennikarz.

Na sporcie zna się nie tylko w teorii, ale również w praktyce – czynnie uprawiał pięciobój nowoczesny, szermierkę, pływanie, narciarstwo, wioślarstwo, ale największą jego pasją jest żeglarstwo. Jest medalistą mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie Star, uczestnikiem regat Sydney-Hobart 2001. Uczestniczył też w wyprawie Andrzeja Bargiela na K2 w 2017 r. oraz wyścigu górskim Derby de La Meije. Jeździł konno w scenach batalistycznych w „Ogniem i mieczem”.

Zobacz więcej na temat: SPORT ludzie Trójka