Goście, ciekawostki, słuchowiska. "Ferie z Trójką" w piątek

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:43
Zajrzeliśmy do świata młodych influencerów, wybraliśmy się w bajkowe góry, z bohaterami "Gwiezdnych Wojen" poznaliśmy angielskie słówka, zdradziliśmy też tajniki obsługi komputera. Do słuchania "Ferii z Trójką" dziennikarze Programu 3 i Polskiego Radia Dzieciom zapraszali od poniedziałku do piątku między 12.05 a 14.00 przez ostatnie dwa tygodnie !
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Ferie 1200x660_3.jpg
Z Polskim Radiem nie można się nudzić. Spędź ferie z nami!

W piątek "Ferie z Trójką" rozpoczęliśmy rozmową z Pascalem Kaczorowskim, małym słuchaczom znanym jako prowadzący program "Wieczorne pogaduchy" w Polskim Radiu Dzieciom.

Potem przyszła kolej na spotkanie z Kingą Sawczuk, która mimo młodego wieku już podbija media społecznościowe. 

Tuż po godz. 13.10 wyemitowaliśmy dalszy ciąg słuchowiska "Przygoda Niepyłki i Apolinki". Jego akcja rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach, rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Dwie gąsienice, siostry Niepyłka i Apolinka, spędzają swoje życie na jedzeniu i tylko w tej aktywności widzą sens życia. Przechodząc z miejsca na miejsce, smakują kolejne liście, nieustannie przybierając na wadze. Ich życie zmienia się, gdy spotykają na swojej drodze owady i inne stworzenia, które wyruszyły w wielką wyprawę na szczyt góry, by zobaczyć chociaż raz w życiu najdzikszą i najbardziej nasłonecznioną łąkę. Dzicy mieszkańcy Pienin zachęcają bohaterki do podróży. 

Po niezwykłych przygodach nadszedł czas na ruch, czyli lekcję WF-u z Krzysztofem Łoniewskim i dr. Remigiuszem Rzepką. A po gimnastyce ciała, czas na gimnastykę umysłu: kolejną lekcję angielskiego przygotowaną przez Aleksandrę Kaczkowską, Mateusza Krautwursta i Nicka Sincklera. Tym razem zagłębimy się w świat "Gwiezdnych Wojen".

Na koniec piątkowego spotkania w ramach "Ferii z Trójką" odwiedził nas Grzegorza Barańskiego, z którym porozmawialiśmy o komputerach. 


Czytaj także

Ferie śpiewających sióstr. Ala i Ola Tracz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 12:40
Jednymi z bohaterek pierwszego dnia "Ferii z Trójką" były tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior i laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, 10-letnia Ala Tracz oraz 15-letnia Ola Tracz znana z telewizyjnego talent show "The Voice Kids". Mimo pięcioletniej różnicy wieku siostry łączy bardzo wiele – talent, zainteresowania, a przede wszystkim scena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Bereda: robię to, co lubię

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 12:45
W "Feriach z Trójką" codziennie spotykamy się – oczywiście telefonicznie – z gwiazdą. Tym razem to Magda Bereda, youtuberka, influencerka, piosenkarka i kompozytorka, która przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młoda wokalistka i duża trema. Carla Fernandes w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:40
W jej żyłach płynie hiszpańska i portugalska krew, mieszka w Polsce i śpiewa po angielsku – gościem piątego wydania cyklu "Ferie z Trójką" była Carla Fernandes – wokalistka telewidzom znana z programu "The Voice Kids", która opowiedziała o tym, co czuje, gdy stoi na wielkiej scenie i jak radzi sobie ze sceniczną tremą.
rozwiń zwiń