"Tętniące serce" Selmy Lagerlöf w interpretacji Włodzimierza Pressa kanale "Radiobook"!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 07:00
To właśnie tej powieści Olga Tokarczuk oddała hołd w mowie wygłoszonej na bankiecie noblowskim po przyznaniu jej Nagrody Nobla w 2019 roku. "Tętniące serce" laureatki Nagrody Nobla Selmy Lagerlöf to kolejna pozycja z cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego formie dźwiękowej prezentujemy najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej.
Tętniące serce Selmy Lagerlof na kanale Radiobook
"Tętniące serce" Selmy Lagerlof na kanale "Radiobook"Foto: mat. promocyjne

Z bogatego dorobku noblistki – Selma Lagerlöf otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1909 roku jako pierwsza kobieta (za "obecny w jej pismach wzniosły idealizm, żywą wyobraźnię oraz duchowe postrzeganie") – w cyklu "Radiobook" proponujemy wydaną w 1914 roku powieść "Tętniące serce".


Pomnik Selmy Lagerlöf w Karlstad w Szwecji Foto: shutterstock.com/Roland Magnusson Pomnik Selmy Lagerlöf w Karlstad w Szwecji Foto: shutterstock.com/Roland Magnusson

Jej akcję Lagerlöf umiejscowiła w środkowej Szwecji, z której sama pochodziła, w drugiej połowie XIX wieku. To opowieść o mężczyźnie, którego córka porzuca prowincję i przeprowadza się do Sztokholmu, gdzie słuch o niej ginie. Bohater zaczyna snuć rozmaite domysły na temat ukochanego dziecka i coraz bardziej pogrąża się świecie marzeń, czekając jednocześnie na powrót córki w rodzinne strony.

Powieść Selmy Lagerlöf została zarejestrowana w studiach Polskiego Radia w 1992 roku. Historię zinterpretował niezapomniany Grigorij z "Czterech pancernych i psa", Włodzimierz Press.


Selma Lagerlöf - Tętniące Serce #01. Profil: Radiobook


audiobook sluchawki ksiazka 1200.jpg
"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą. Nowy projekt Polskiego Radia

Projekt "Radiobook"

5 października br. swoją premierę miał "Radiobook" – nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków. Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów jak: Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz.

W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera. To wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tych najsłynniejszych oraz do poznania mniej popularnych utworów literackich. "Krzyżacy", "Potop", "Popioły" i "W poszukiwaniu straconego czasu" – to tylko niektóre z licznych propozycji.

Bezpłatny dostęp!

"Radiobooki" są dostępne bezpłatnie na nowym kanale na YouTubie i na Facebooku. Pojawią się też w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników. 

Kanał Radiobook na YouTube

Radiobook na Facebooku

Czytaj także

Premiera na kanale "Radiobook"! "Pan Wołodyjowski" Henryka Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:04
"Radiobook" to nowy projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły. W rozpoczynającym się tygodniu jest to pozycja "Pan Wołodyjowski" Henryka Sienkiewicza w interpretacji znakomitego aktora Janusza Gajosa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mocny człowiek" - premiera na kanale "Radiobook"!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 07:51
Już od dziś (28.12) zapraszamy do słuchania powieści czołowego przedstawiciela Młodej Polski i krakowskiej bohemy, Stanisława Przybyszewskiego. Losy Henryka Bieleckiego na potrzeby projektu "Radiobook" wspaniale przedstawił wybitny polski aktor Czesław Wołłejko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kanu przez zapomnianą Francję

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 06:45
- Jean Raspail to człowiek bardzo zakorzeniony w przeszłości – monarchista, legitymista, tradycjonalista czerpiący z najlepszych tradycji francuskiej historii, kultury i religijności. W książce "Na królewskim szlaku" wybiera się w niezwykłą podroż  - powiedział Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń