Specjalne audycje poświęcone pamięci Krzysztofa Kowalewskiego, czyli pan Sułek na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 13:00
W 1973 roku na antenie Programu 3 Polskiego Radia padło słynne: "Kocham Pana, Panie Sułku". Polskie Radio zaprasza do wysłuchania wspomnień, relacji zza kulis i słuchowisk z niezapomnianymi rolami Krzysztofa Kowalewskiego. Przez dwa tygodnie do 19 lutego na antenie Trójki prezentujemy słuchowisko "Kocham Pana, Panie Sułku" w audycji "Akademia Rozrywki" o godz. 13:10. Dziś ostatnia część cyklu.
Rok 1974. Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski podczas nagrywania jednego z odcinków cyklu Kocham pana, panie Sułku
Rok 1974. Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski podczas nagrywania jednego z odcinków cyklu "Kocham pana, panie Sułku"Foto: PAP/Maciej Kłoś

"Akademii Rozrywki" posłuchaj TUTAJ

kowalewski 1200.jpg
Trójka wspomina Krzysztofa Kowalewskiego

W wieku 83 lat zmarł aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy Krzysztof Kowalewski. Wystąpił w ponad 120 filmach i serialach telewizyjnych. Jednak dla słuchaczy Polskiego Radia to przede wszystkim pan Sułek ze słuchowiska Jacka Janczarskiego "Kocham pana, panie Sułku", w którym stworzył mistrzowski duet z Martą Lipińską. Pani Eliza i pan Sułek od razu podbili serca radiowej publiczności i przez 30 lat bawili i wzruszali kolejne pokolenia słuchaczy.

Krzysztof Kowalewski zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia!

– Jest to dorobek tak ogromny, że powiedzenie, którym często się pocieszamy, że nie ma ludzi niezastąpionych, to jest w tym wypadku zdanie błędne, bo Krzysztofa Kowalewskiego w polskim teatrze, w tym w Teatrze Polskiego Radia, nikt nie zastąpi – podkreśla Janusz Kukuła, Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Dla niego to także przyjaciel, przewodnik, aktor ukochany.

Program 3 Polskiego Radia, chcąc uczcić pamięć Krzysztofa Kowalewskiego, emituje niezapomniane słuchowisko "Kocham Pana, Panie Sułku" od 8 do 19 lutego w "Akademii Rozrywki" o godz. 13:10.

Ponadto, Trójka przygotowała wyjątkowy reportaż "Dzieciństwo w konspiracji" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, w którym Krzysztof Kowalewski opowiadał o swoim dzieciństwie spędzonym w okupowanej przez Niemców Warszawie. Zapraszamy do ponownego odsłuchania!

Lista relacji, reportaży, wywiadów i wspomnień o Krzysztofie Kowalewskim - TUTAJ! 


Posłuchaj
45:07 2018_12_26 15_06_52_PR3_Akademia_Rozrywki.mp3 Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski o pracy przy słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku" (Akademia rozrywki/Trójka)

 


Plakat promujący słuchowsko "Kocham pana, panie Sułku" Plakat promujący słuchowisko "Kocham pana, panie Sułku"

Zapraszamy do słuchania.


Czytaj także

"Rodzina to szczęście". Przypominamy rozmowę z Krzysztofem Kowalewskim

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 18:05
– Powiedziałem mojej córce, która zdała maturę, że w jej wieku byłem kompletnym idiotą – mówił Krzysztof Kowalewski w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk. Aktor zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat. Przypominamy rozmowę, którą wyemitowaliśmy na antenie Programu 3 Polskiego Radia na początku czerwca 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Kowalewski, Trójkowy Pan Sułek

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 21:45
Legendarny odtwórca głównej roli w kultowym słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku" zmarł w wieku 83 lat. Przypominamy rozmowę, jaką dwa lata temu, z Krzysztofem Kowalewskim i Martą Lipińską przeprowadził w Programie 3 Łukasz Szwed.
rozwiń zwiń