Światowy Dzień Radia w Trójce – rozmowy, ciekawostki, konkursy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 11:41
13 lutego z okazji Światowego Dnia Radia Polskie Radio zaprosiło na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia, jako środka komunikacji na całym świecie. W tym wyjątkowym dniu trójkowi dziennikarze wraz ze słuchaczami szukali odpowiedzi na pytania, za co kochają radio i czym dla nich jest. 
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu Foto: Polskie Radio
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu Foto: Polskie RadioFoto: Polskie Radio

walentynki miłość serce kobieta radio słuchawki muzyka 1200.jpg
Konkurs "Zakochaj się w radiu". Do wygrania płyta "95 Lat Polskiego Radia" i trójkowe gadżety

Światowy Dzień Radia proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program. Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.

W piątek 12 lutego w Programie 3 Polskiego Radia w "Trójce do Trzeciej" (godz. 11.00–15.00) rozmawialiśmy o innowacjach w technologiach. W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz.15.00–18.00) Karol Gnat poruszył temat przyszłości radia, sposobach słuchania oraz o muzyce w radiu.

W Światowy Dzień Radia Piotr Łodej poprowadził audycję specjalną "Zakochani w radiu" (godz. 11.00-12.00) na antenie radiowej Trójki. Gośćmi byli dziennikarze Piotr Majewski, Marek Wiernik i Tomasz Żąda.

Trójka przygotowała także materiały reporterskie o archiwum Polskiego Radia, historii jego powstania i o tym, jak się zmieniało jako medium. Na antenie pojawiły się także utwory muzyczne ważne w historii radia z perspektywy dziennikarzy muzycznych oraz konkursy dla słuchaczy.

Zbigniew Krajewski: radio się zmieniało, a nie ludzie/Polskie Radio

mat. prasowe/kr

 


Czytaj także

Radio Kraków - pierwsza rozgłośnia regionalna Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 05:40
- Halo, halo, tu Radio Kraków – tymi słowami Lena Meyerholdowa zainaugurowała 15 lutego 1927 nadawanie Radia Kraków. Była to pierwsza spośród rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Radia. 96 lat tradycji w innowacyjnej formie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 06:00
13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia. Święto radiowców to dobra okazja, by przypomnieć, jak Polskie Radio łączy - już od 96 lat - bogactwo tradycji z nowoczesnym podejściem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podziel się swoją historią z Polskim Radiem w tle. Do zdobycia pamiątkowy album wydany na 95-lecie rozgłośni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 09:53
W sobotę, 13 lutego, przypadka kolejne święto wszystkich radiowców, czyli - Światowy Dzień Radia, obchodzony w celu upamiętnienia powstania rozgłośni Narodów Zjednoczonych w 1946 roku. Polskie Radio postanowiło uczcić ten dzień organizując specjalną akcję dla Słuchaczy i obserwujących profil stacji na Instagramie.
rozwiń zwiń