Łukasz "Ciechan" Ciechański z autorską audycją w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 15:05
Program 3 Polskiego Radia zaprasza na audycję Łukasza "Ciechana" Ciechańskiego. Dziennikarz od poniedziałku do czwartku prowadzi poranne pasmo "Pora na Trójkę". Teraz, w każdy piątek o godzinie 19.05, można słuchać także jego autorskiego programu zatytułowanego "Cztery strony dźwięku".
Łukasz Ciechan Ciechański
Łukasz "Ciechan" CiechańskiFoto: archiwum prywatne

W piątkowy wieczór, po całym tygodniu pracy, wielu słuchaczy oczekuje relaksu ze swoją ulubioną stacją, ale są też tacy, dla których godziny 19.00-22.00 stanowią swoiste przygotowanie do dalszego świętowania początku weekendu. To wpływa na wybór muzyki prezentowanej w audycji, gdzie usłyszeć można najpopularniejsze utwory z różnych regionów świata przy jednoczesnym zachowaniu charakteru Trójki. To naprawdę niełatwe wyzwanie, aby spełnić te dwa warunki jednocześnie, dlatego przykładamy wielką wagę do wyboru muzyki pojawiającej się w programie – mówi Łukasz "Ciechan" Ciechański. - Wyznacznikiem wyjątkowości brzmień prezentowanych w "Czterech stronach dźwięku" są nieoczywiste dla europejskich odbiorców harmonie, nietypowe instrumenty oraz często nieanglojęzyczne teksty. Zapraszam w każdy piątek od godz. 19.05 do 22.00 – dodaje dziennikarz.

shutterstock_płyty 1200.jpg
"Cztery strony dźwięku" – podstrona audycji

Łukasz "Ciechan" Ciechański to muzyk, producent wideo, wieloletni prezenter radiowy oraz basista w zespole Wild Pig. Na antenie spędził całe dorosłe życie, zaczynając swoją przygodę z radiem już na pierwszym roku studiów w rozgłośni akademickiej w Warszawie.

"Cztery strony dźwięku" to autorska audycja muzyczna, prowadzona w każdy piątek w godzinach 19:00-22:00 przez Łukasza "Ciechana" Ciechańskiego. Założeniem programu jest przegląd zestawień najbardziej popularnych utworów z całego świata i zebranie ich w jednym, trzygodzinnym programie na antenie Trójki. To odpowiedź na poszukiwania przez słuchaczy anteny nieznanych w Polsce lub mało popularnych utworów spoza głównego nurtu.

Czytaj także

Nowoczesne radio z tradycjami. Nowa ramówka Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 07:31
W poniedziałek 8 lutego radiowa Trójka ruszyła  z nową zimowo-wiosenną ramówką. Odświeżona propozycja programowa to nie tylko zmiany godzin nadawania niektórych audycji, ale też zupełnie nowe programy, przygotowane przez nowych prowadzących. Nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy głosów Piotra Barona, Marka Wiernika czy Aleksandry Kaczkowskiej.
rozwiń zwiń