Premiera na kanale "Radiobook": "Opowieść o naszym domu". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:24
W cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w którym prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze dzieła literatury polskiej i światowej, mamy coś, co zaciekawi zarówno miłośników czytania, jak i muzyki. Jest to powieść "Opowieść o naszym domu", którą napisała Zofia Szymanowska, najmłodsza siostra wybitnego kompozytora Karola Szymanowskiego.
Zapraszamy na premierę kolejnego Radiobooka
Zapraszamy na premierę kolejnego "Radiobooka"Foto: PR

Wieś Tymoszówka to miejscowość, która dziś leży na terytorium Ukrainy, ale przed drugą wojną światową należała do Polski. Właśnie tam dorastali zarówno Zofia, jak i Karol Szymanowscy. Ona została w dorosłym życiu poetką i tłumaczką, on wybitnym kompozytorem. Na kartach książki Zofia Szymanowska opisuje szczęśliwe dzieciństwo i młodość w Tymoszówce, która stała się jakby oazą i miejsce odpoczynku dla członków rodziny po ich licznych wojażach. Kreśli dokładny obraz okolicy oraz portrety członków swojej rodziny, a także znajomych, nauczycieli, czy służących. Nie brakuje ciekawych anegdot, a przez całą powieść przewija się duch tęsknoty i nostalgii za latami, które minęły i miejscami oraz osobami, których już nie ma. "Opowieść o naszym domu" to idealna lektura dla tych, dla których piękna wędrówka do dawnych lat jest czymś, co lubią.


czytaj więcej
słuchawki książki 1200.jpg
"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą

Dzięki cyklowi "Radiobook" w podróż do pięknych krajobrazów Tymoszówki i okolic zabiera czytelników/słuchaczy wybitna aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Artystka nagrała powieść Zofii Szymanowskiego w studiach Polskiego Radia w 1986 roku. Prezentujemy odświeżoną wersję tego zapisu.

Czytaj także:

Projekt "Radiobook"

5 października br. swoją premierę miał "Radiobook" – nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków. Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów jak: Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz.

W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera. To wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tych najsłynniejszych oraz do poznania mniej popularnych utworów literackich. "Krzyżacy", "Potop", "Popioły" i "W poszukiwaniu straconego czasu" – to tylko niektóre z licznych propozycji.

Bezpłatny dostęp!

"Radiobooki" są dostępne bezpłatnie na nowym kanale na YouTubie i na Facebooku. Pojawią się też w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników. 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr


Godzina emisji: 22.13

kh/ans

Czytaj także

"Lata nauki Wilhelma Meistra" - premiera na kanale "Radiobook"!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:12
W ramach projektu "Radiobook", w którym prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze dzieła literatury polskiej i światowej, wybieramy się do czasów romantyzmu i prezentujemy nieco mniej znany utwór z prozatorskiego dorobku największego przedstawiciela tej epoki literackiej w Niemczech, Johanna Wolfganga von Goethego - powieść dydaktyczną "Lata nauki Wilhelma Meistra". Czyta Marek Bargiełowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna premiera na kanale "Radiobook": "Jaszczur" Honoriusza Balzaka

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 09:20
"Radiobook" to projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród najciekawszych dzieł literatury polskiej i światowej nie mogło zabraknąć tych z bogatego dorobku jednego z najwybitniejszych powieściopisarzy europejskich, mającego związki z Polską - Honoriusza Balzaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lord Jim" Josepha Conrada nową pozycją na kanale "Radiobook"!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 08:00
Jedno z najwybitniejszych dzieł we wspaniałym dorobku Josepha Conrada, angielskiego powieściopisarza polskiego pochodzenia, powieść "Lord Jim" (w interpretacji aktora Mieczysława Voita), to kolejna pozycja z cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej.
rozwiń zwiń