Polskie Radio z nagrodą w konkursie Mobile Trends Awards 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:01
Niezwykle miło jest nam poinformować, że w dniu wczorajszym Polskie Radio SA wspólnie z Biurem Programu Niepodległa zostało nagrodzone pierwszym miejscem w konkursie Mobile Trends Awards 2020 w kategorii: "Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja" za serwis specjalny https://bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
Nagroda Mobile Trends Awards za projekt bitwa1920.gov.pl
Nagroda Mobile Trends Awards za projekt bitwa1920.gov.plFoto: Polskie Radio

BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
Bitwa Warszawska 1920 – zobacz nagrodzony serwis specjalny Polskiego Radia

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 10 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. 

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak i wizualnej, którym przyświeca idea – mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że to jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju. Przypomniała, że w serwisie wykorzystano unikatowe dźwięki z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, między innymi nagranie generała Kazimierza Sosnkowskiego, ale też szeregowych żołnierzy, uczestników historycznych wydarzeń. Jak dodała, przetłumaczony na sześć języków – angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski – serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie. To kolejna nagroda dla serwisu o Bitwie Warszawskiej. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał on już srebrnego BohaterONa. Nagrodzony serwis www.bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej.

Polskie Radio Kierowców.jpg
Polskie Radio Kierowców

Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoniła najlepsze projekty w 11 kategoriach. W kategorii "Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja" nominowana była także platforma z ponad stoma podcastami Polskiego Radia, a w kategorii "Życie codzienne" – aplikacja mobilna Polskiego Radio Kierowców.

Jeszcze raz, bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt i jego powodzenie.

IAR/kr