"Muzyczne Podróże" i "Departament Rytmu" w Trójce. Weekend pełen muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 07:15
Za nami weekend pełen nowości muzycznych w Trójce. Wśród propozycji Programu 3 Polskiego Radia znalazły się brzmienia z najdalszych zakątków świata, nie zabrakło także programów dla wielbicieli nowych brzmień.
Studio Trójki
Studio TrójkiFoto: M. Sas/ PR

propozycje_programowe zdjecie_ilustracyjne.jpg
Polskie Radio zaprasza na wiosenne audycje!

Muzyczny weekend w Trójce rozpoczął się o północy z piątku na sobotę, audycją "W Rytmie Na Trzy". To autorska propozycja tanecznych brzmień w wyborze Tomasza Dudka, będąca zarazem zapowiedzią wielogodzinnego pasma muzycznego – w najlepszym weekendowym czasie antenowym.

W wiosennej ramówce do dwóch godzin (10.00-12.00) została wydłużona "Audycja Podzwrotnikowa" Wojciecha Cejrowskiego, który wyszukał mało znane, etniczne brzmienia Ameryk – Południowej, Środkowej i Północnej.

Sobotnie popołudnie rozpoczęła znana i lubiana audycja "Trzy Wymiary Gitary". Prowadził ją – w zastępstwie za Piotra BaronaRadek Okrasko, który zaskoczył słuchaczy nieoczywistymi coverami znanych utworów. Początek dwugodzinnej audycji o 17.05.

Tuż po niej miała miejsce premiera "Departamentu Rytmu" Łukasza Ciechańskiego. Dziennikarz prowadzący w Trójce m.in. poranne audycje, zabrał słuchaczy na taneczny parkiet, prezentując hity lat 80., 90. i współczesnych. Już w przyszły weekend Trójka w będzie mieć kolejne muzyczne niespodzianki w paśmie nocnym.

Dobrej muzyki nie zabrakło w Programie 3 Polskiego Radia również w niedzielę – w  audycji "Muzyczne Podróże" (12.00-13.00) usłyszeć można było najbardziej popularne, jak i te mniej znane, utwory ze wszystkich zakątków świata. Zaprezentował je Łukasz Ciechański.

Z kolei dobrze już znana słuchaczom i prezentowana w niedzielne popołudnia (15.00-16.00) audycja "Czy Już Państwo Słyszeli?" Justyny Grabarz, to idealna propozycja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z muzycznymi nowościami i trendami.


mat. prasowe

Czytaj także

"Sercem Polak, a talentem świata obywatel". Polskie Radio w hołdzie artystom-emigrantom

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 10:00
Dziś (7.05) premierę ma album Polskiego Radia "Sercem Polak, a talentem świata obywatel". To wyjątkowe wydawnictwo, prawdopodobnie po raz pierwszy w takim wymiarze i przekroju ukazujące dorobek Polaków mieszkających i tworzących na emigracji oraz ich wkład do światowego dziedzictwa kulturowego.
rozwiń zwiń