Marta Piasecka nową prowadzącą w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 07:31
Do zespołu Programu 3 Polskiego Radia dołącza Marta Piasecka, znana dotychczas z TVP oraz Telewizji Republika. Nową prowadzącą będzie można usłyszeć na antenie od środy 19 maja podczas audycji "Trójka przed południem".
Marta Piasecka
Marta PiaseckaFoto: mat. prasowe

Marta Piasecka, z wykształcenia magister teologii, jest związana z TVP od połowy 2017 roku. Prowadziła "Panoramę", "Teleexpress", "Teleexpress na deser", "Kościół z Bliska". Obecnie jest gospodarzem "Info Raport" oraz "Info Dzień" w TVP Info. Teraz dołącza do zespołu Programu 3 Polskiego Radia, by poprowadzić audycję "Trójka przed południem".

– Bardzo się cieszę, że przede mną kolejny rozdział. Zawsze byłam związana z kulturą, a praca wyłącznie głosem, inaczej niż w telewizji, jest nowym wyzwaniem. Mam nadzieję, że będę mogła dać swoim słuchaczom dużo od siebie. Zależy mi, aby czuli się podczas moich audycji jak w domu lub na dobrej kawie z przyjacielem. Oprócz serdecznej atmosfery chcę zapewnić słuchaczom ciekawą audycję, poruszając najważniejsze tematy z obszaru kultury – mówi Marta Piasecka.

"Trójka przed południem" to pasmo kulturalno-muzyczne poruszające najważniejsze zagadnienia współczesnej kultury w kraju i na świecie. W ramach audycji można usłyszeć rozmowy z gośćmi, zapowiedzi, recenzje interesujących wydarzeń. Stałymi punktami programu są: "Bed & Breakfast", czyli lekcje języka angielskiego na przykładzie muzycznych przebojów; "Trójkowy Felieton Kulturalny" opisujący aktualności wydawnicze i artystyczne oraz "Fajny Film", w ramach którego można usłyszeć o premierach, wydarzeniach, prezentacjach i ciekawostkach ze świata filmu. Program jest nadawany od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-11.00 oraz w piątki, od godz. 10.00 do godz. 11.00. Wśród prowadzących są Katarzyna Cygler, Gabriela Andrychowicz i, już od 19 maja, Marta Piasecka.


(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

Majówka 2021 z radiową Trójką. Sprawdź, co przygotowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:16
Majówka 2021 powoli dobiega końca. Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia przygotowali dla Państwa audycje obfitujące w rozmowy, informacje i znakomitą rozrywkę. W poniedziałek, 3 maja rozmawiamy o konstytucji. Jakie znacznie miało podpisanie dokumentu? Jak wydarzenie sytuowało Polskę na mapie Europy? Ponadto nie brakuje polskiej muzyki oraz rekomendacji filmowych i literackich. Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik dobiegł końca

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 21:37
Największa plenerowa impreza naukowa w Europie dobiegła końca. Młodzi naukowcy i ich rodziny przez niespełna tydzień (10-15 maja) mogli korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach niezwykłego wydarzenia online. Na chętnych, w wirtualnych namiotach, czekało ponad trzysta filmów przygotowanych przez sto instytucji. Wśród nich znalazły się m.in. Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badań Kosmicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne Podróże" i "Departament Rytmu" w Trójce. Weekend pełen muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 07:15
Za nami weekend pełen nowości muzycznych w Trójce. Wśród propozycji Programu 3 Polskiego Radia znalazły się brzmienia z najdalszych zakątków świata, nie zabrakło także programów dla wielbicieli nowych brzmień.
rozwiń zwiń