19. Festiwal Ars Cameralis

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2010 08:00
Impreza, znana także jako Górnośląski Festiwal Sztuki Kameralnej, odbędzie się w Katowicach (i okolicach) w dniach od 6 do 29 listopada.

Program festiwalu wypełnią zdarzenia z kęgu zdarzenia z kręgu muzyki, teatru, literatury, malarstwa, rzeźby oraz kina.

9 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie wystąpi amerykańska artystka Laurie Anderson, a 13 listopada w tym samym miejscu zagra znany amerykański zespół The National.

21 listopada pojawi się w Katowicach wędrująca rzeźba kontrowersyjnego hiszpańskiego artysty. Instalacja ma m.in. zostać przeniesiona do kopalni i stanąć przed katowicką Akademią Sztuk Pięknych.

Organizatorzy chcą też przypomnieć twórczość Krystiana Lupy. Odbędzie się wystawa jego projektów, rysunków, fotografii, a także dwa spektakle: "Końcówka" Samuela Becketta, zrealizowana w Teatrze La Abadia w Madrycie oraz "Prezydentki" Wernera Schwaba z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Wśród wydarzeń literackich zaplanowano m.in. Zbieg Poetycki na Dziko oraz spotkanie z niemieckim poetą Dursem Grunbeinem.

 

Festiwal na antenie Trójki:

13 listopada (sobota) – Radiowy Dom Kultury godz. 13.00, Lista Osobista godz 19.00; transmisja I części koncertu The National godz. 21.00

20 listopada (sobota) – Lista osobista godz. 19.00, rettransmisja II częściu koncertu The National o godz. 21.00

24 listopada (środa) – Program alternatywny godz. 19.00

 

Więcej informacji na stronie cameralis.art.pl.

 

Czytaj także

Ars Cameralis - relacje z wybranych koncertów.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2009 14:01
Śląsk wyrasta na czołowy region w Polsce jeśli chodzi liczbę występów gwiazd światowej alternatywy. Line up Ars Cameralis jakością nie ustępował festiwalowi organizowanemu przez Artura Rojka.
rozwiń zwiń