Euro 2020 dzień po dniu na antenach i w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 07:10
Dobiegło końca zgrupowanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej w Opalenicy. Ostatnim jego etapem był mecz towarzyski z Islandczykami, który zakończył się remisem 2:2. 11 czerwca natomiast startuje długo wyczekiwany turniej – Euro 2020. Relacje z najważniejszych spotkań, komentarze i rozmowy na antenach Polskiego Radia oraz w serwisie specjalnym.
Euro 2020 w Polskim Radiu
Euro 2020 w Polskim RadiuFoto: PR

Biało-Czerwoni przygotowują się do Euro 2020, które nie odbyło się w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa. Częścią zgrupowania w Opalenicy były spotkania towarzyskie z reprezentacją Rosji oraz Islandii. Z Rosjanami Polacy zremisowali 1:1 na stadionie we Wrocławiu, grając w dużym osłabieniu z powodu braku kluczowych zawodników. Spotkanie z Islandczykami było ostatnim testem przed turniejem. Mecz, zakończony wynikiem 2:2, rozegrany został na stadionie w Poznaniu

Podczas Euro 2020 Polska zmierzy się w ramach grupy E ze Słowacją – 14 czerwca, Hiszpanią – 19 czerwca oraz Szwecją – 23 czerwca. Relacje z tych oraz pozostałych meczów rozgrywanych podczas turnieju codziennie na antenie Programu 1 Polskiego Radia w ramach cyklu "Prosto z EURO". Start już w piątek 11 czerwca.

Sportowych emocji związanych z Euro nie zabraknie także na antenie Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24 oraz w serwisie specjalnym Polskiego Radia http://euro2020.polskieradio24.pl/.

W serwisie znajdą się wszystkie relacje dźwiękowe z anten radiowych, transmisje ze spotkań Polaków oraz specjalne audycje, zapowiedzi, wywiady, wejścia na żywo i analizy. W zakładce "Prosto z Euro" będzie można odsłuchać związanych z turniejem audycji przygotowywanych przez redaktorów Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Kibice mogą zatem liczyć na zażarte dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów, spotkania z ciekawymi gośćmi, ale też na komentarze, niekoniecznie związane z samymi meczami, poruszające polityczno-społeczny aspekt mistrzostw Europy. 

Serwis specjalny to także m.in. wgląd w turniejową drabinkę, gdzie na bieżąco można będzie śledzić wyniki i sytuację w poszczególnych grupach Euro 2020, informacje o każdej z 24 reprezentacji, jakie awansowały do mistrzostw, nowiny z obozu danej ekipy, a także piłkarska historia. Kibice znajdą również galerię zdjęć - nie tylko tych ilustrujących sam turniej, ale także pochodzących z wcześniejszych meczów eliminacyjnych czy spotkań towarzyskich, które poprzedzały Euro 2020.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

(mat. prasowe/kr)

Czytaj także

Nie tylko piłka nas łączy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2011 07:30
W Rzeszowie zorganizowano Europejski Stadion Kultury, festiwal artystyczny promujący polską i ukraińską kulturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątek Sportowcem 2020 roku rankingu Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego: to bardzo motywujące

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 22:40
- Dziękuję Kapitule, że wybrała mnie jako tą, która powinna otrzymać Nagrodę Bohdana Tomaszewskiego. Jest mi  przemiło i daje mi to bardzo dużo motywacji do tego, żeby dobrze rozpocząć kolejny sezon - powiedziała Iga Świątek, mistrzyni Roland Garros 2020, która została wyróżniona nagrodą Sportowiec Roku 2020 w rankingu Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:00
Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja". Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
rozwiń zwiń