"To, co najpiękniejsze" – koncert pamięci Krzysztofa Krawczyka [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:39
Za nami niezwykłe widowisko – Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonali utwory Krzysztofa Krawczyka. Nie zabrakło wspomnień o artyście, a także archiwalnych nagrań. Koncert odbył się w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego. 
krzysztof krawczyk pap 1200.jpg
Krzysztof Krawczyk (1946-2021). Muzyka i wspomnienia w Trójce

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka" otworzyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagrała najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Były to między innymi "Parostatek", "Byle było tak", czy "Rysunek na szkle". Retransmisja tej części koncertu w Programie II Polskiego Radia, w poniedziałek 21 czerwca o godz. 13.00.

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomnieli kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak "Trudno tak", "Chciałem być", czy "Za tobą pójdę jak na bal". Wystąpili Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominali: wieloletnia dziennikarka Programu I Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński – wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie I w latach 60-tych oraz Wojciech Trzciński – kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Byle było tak", "Jak minął dzień". Pojawił się także głos Krzysztofa Krawczyka z wywiadów z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Piosenki Krawczyka 1200.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

mat. prasowe/kr

. .
Zobacz więcej na temat: Trójka Krzysztof Krawczyk

Czytaj także

Krzysztof Klenczon – multimedialne wspomnienie "Niuńka"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 16:40
W Poniedziałek Wielkanocny w TVP Historia będzie miał premierę film "Niuniek", opowiadający o życiu Krzysztofa Klenczona. Zaś 7 kwietnia, w 40. rocznicę śmierci współzałożyciela Czerwonych Gitar, w portalu polskieradio24.pl pojawi się specjalny serwis poświęcony artyście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Przypominamy archiwalne rozmowy z artystą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 18:00
- Uważam się za człowieka urodzonego w czepku, bo dzięki opatrzności mogę śpiewać - podkreślał Krzysztof Krawczyk w radiowej rozmowie z Marią Żabicką w 1989 roku. Posłuchaj rozmów zachowanych w Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może gdybyśmy dłużej siedzieli, nie doszłoby do wypadku". Krawczyk wspomina Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 05:00
Zaśpiewali razem na charytatywnym koncercie, który dla jednego z nich okazał się ostatnim występem w życiu. Ten drugi uczcił zmarłego przyjaciela, śpiewając podczas ceremonii pogrzebowej. Krzysztof Klenczon i Krzysztof Krawczyk, dwaj herosi polskiej piosenki, zmarli w odstępie niemal dokładnie 40 lat.
rozwiń zwiń